Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Hiinast tulnud kaitsevahendite lennukil vastas käinud sangareid Aabi ja Reinsalu tervitas Raekoja platsil rahvamass

Ministreid tervitati Tallinnas raekoja platsil suure hurraaga!
jagamist

Vaatamata keelule kogunesid täna õhtupoolikul tuhanded tallinlased Raekoja platsile, et tervitada seal rahvuskangelasi Jaak Aabi ja Urmas Reinsalu, kes käisid täna vastas Hiinast tulnud kaitsevahendite lennukil.

Käisime ka meie uurimas, mis pani inimesi vaatamata keelule tulema välja värskeid rahvuskangelasi tervitama. Saabusime Raekoja  platsile kella 17 paiku, kui plats oli juba pilgeni ootusärevat rahvast täis.

Inimesed nutsid õnnest

„Kui ma nägin uudistest, kuidas Jaak ja Urmas olid visanud kõrvale oma igapäevatöö ja läinud lennujaama kohale, et ennastohverdavalt juhendada transporditöölisi kaitsevahendite mahalaadimisel, siis mul tuli lihtsalt pisar silma,“ kommenteeris tallinlane Ain (45).

„Ja leida kogu selle sahmimise juures veel aega ka ajakirjanike kaameratele poseerida? See oli ikka nii liigutav,“ sõnas Ain ka praegu silmist õnnepisaraid pühkides.

„Sel hetkel saingi ma aru, et mul on täiesti suva sellest liikumis- ja kogunemiskeelust ning tulen välja, et meie sangareid isiklikult tervitada,“ ütles tallinlane Ain.

Samad ülevad tunded valdasid ka teisi kohaletulnuid.

„Ütlen ausalt, et olen valmis isegi koroonahaiguse saama aga koju ma jääda ei saanud – ikka peab tulema ka raskel ajal oma tõelisi kangelasi tervitama,“ ütles 97-aastane tallinlane Elfriide.

„Kui ma nüüd peaksin nad veel ära ka nägema, siis võin siinsamas rahus surra,“ sõnas Elfriide.

2 meetrit vahet? Ei! See on pööblile. Kui sa oled ikka missiooniga mees, siis ei võta sind ükski tõbi! (foto: Andres Putting).

Aabi ja Reinsalu tervitati võimsa aplausiga

Ja siis see juhtuski! Tuhandete silmapaaride all veeres kell 18.00 Raekoja platsile kaks musta Mercedese limusiini, kust astusid välja Jaak Aab ja Urmas Reinsalu, kes lehvitasid kohaletulnud inimestele ning seejärel kanti rahva poolt spetsiaalselt nende jaoks kiiruga ülessätitud lavale.

Lavale minek ei kulgenud siiski viperusteta, sest üks rinnakas blondiin murdis end politseiketist läbi ning hüppas Jaak Aabile kaela ning püüdis teda kirglikult suudelda. Õigel hetkel said politseiametnikud siiski jaole ning himur blondiin tõmmati ministrist eemale.

Nagu tõelisele riigimehele kohane, ei lasknud Aab end vahejuhtumist siiski häirida ning astus Reinsalu järel lavale.

Pikki kõnesid siiski ei peetud

Esimesena astus mikrofoni ette Jaak Aab.

„Saadetis kaitsevahenditega asus eile õhtul teele Shanghaist ning Vene eralennuk maandus Tallinna lennuväljal täna enne kella 12.30. Saadetise kohale jõudmist käisime isiklikult kontrollimas mina, riigihalduse minister Jaak Aab ja kaasas oli minuga ka välisminister Urmas Reinsalu. Ma tänan Urmast selle hästi tehtud töö eest!“ jäi Aab oma kõnes kangelasele omaselt tagasihoidlikuks.

Siis oli Urmas Reinsalu kord rääkida ning ka tema sõnavõtt jäi tagasihoidlikult lühikeseks.

„Kõigepealt tahan ma tänada riigihalduse minister Jaak Aabi, kes selle saadetise siia kohale toimetas. Minu abiga muidugi. Ütlen teile ausalt, kallis rahvas, et oli võimas tunne üle pika aja näha välismaalt saabunud lennukit ja selles olnud välismaalasi,“ ütles Reinsalu mikrofoni.

„Ühte asja ma teile kõigile täna luban – nimelt hakkan ma nüüd isiklikult vastas käima igal lennukil, mis Tallinnas selle eriolukorra ajal maandub! Aitäh!“ lõpetas Reinsalu oma kõne rahvale.

Aplaus kestis kokku kümmekond minutit ning ei tahtnud kuidagi lõppeda. Mõlemad ministrid pidid tulema korduvalt tagasi lavale, et kohaletulnutele lehvitada.

Hea lugeja! Kas viibisid täna samuti Raekoja platsil värskeid sangareid tervitamas? Jaga oma muljeid loo all kommentaarides!

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (7)

 • Jaan Juga

  3. apr. 2020 - 01:16

  See oli eesti rahva jaoks suur hetk. Nutsin minagi. Võiks ja peaks selle hetke ja eriti need kaks meest monumenti valama. Nagu Meelis ja Vjatško, vennalikult kangelastegu tegemas.

  Vasta
  • Timo

   3. apr. 2020 - 08:05

   PERHi õigus ja hanketeenistuse hange, mille kohale jõudmisele aitasid kaasa Hansapost ja lätlased. Nagu ma aru saan on see maskid tulnud ka PERHi eelarvest.

   Vasta
 • Ago7

  3. apr. 2020 - 17:56

  See artikkel ei olnud naljakas, vaid nõme. Aga edu edaspidiseks, tegijal ikka juhtub.

  Vasta
  • Jaak

   4. apr. 2020 - 12:18

   Huumorimeele puudus on koroona sümptom, Liv ja Ago. Tasuks testida.

   Vasta
 • Minaise

  4. apr. 2020 - 12:28

  Miks ei ole sõnagi tõelistest kangelastest – rahadusministrist kes Eesti Panga katakombidest hiinlastele maksmiseks vajalikud rublad üles leidis ja siseministrist, kes isiklikult maskid abivajajateni transportis?

  Vasta
 • Mauno

  6. apr. 2020 - 14:09

  Täiesti kümnesse. Tuleb järjekordselt tõdeda, et päris elu oma absurdiga jätab humoristid tööta… Riigiisad suudavad olla totaalselt naeruväärsed. See transpordilennukile vastu minemine oli ikka absurdi tipp. Hea, et veel punast vaipa lahti ei rullitud ja selle tähistamiseks maskiballi ei korraldatud Estonias.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles