Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Ida-Virumaal on Savisaare külaskäigu järel terav soolapekikriis

Savisaar maiustas Narvas soolapekiga, mille tagajärjel on nüüd Ida-Virumaal soolapekk otsas. (foto:Tairo Lutter)
jagamist

Kolmapäeval külastas Narva linna Edgar Savisaar, kes lendas sinna ärimees Oleg Grossi helikopteriga. Narvas ostis Savisaar ananassimahla ja soolapekki ning just viimane ost pani kogu Ida-Virumaa kihama. Nüüdseks on kõik poed soolapekist tühjaks ostetud.

Kolmapäeval kella poole kahe paiku päeval maandus ärimees Oleg Gross Hundisilma talus ning võttis sealt peale Edgar Savisaare. Helikopter maandus Narvas kella 14 paiku. Narvas maanduti klubi AveNue juures, mis asub Grossile kuuluva kaubanduskeskuse Megamarket lähedal. Vaata Delfi videot Savisaare helikopterilennu kohta siit.

Rahvast helikopter ei huvitanud

Võiks arvata, et keset linna maanduv helikopter on vaatamisväärsus, kuid selle ümber tunglesid ainult paar jõnglast. Kohale rutanud rahvamassi huvitas hoopis see, mida Savisaar, kui Eesti asjadest äärmiselt informeeritud inimene, poest ostab.

Savisaar pakitakse helikopterisse ja lend soolapeki järele võib alata! (foto: Andres Putting)

Helikopterist veeretati Savisaar otse klubisse AveNue, kus ta tellis soolapekki ja ananassimahla jääga ning teatas tunglevale rahvamassile, et armastab Narvat ja see on ainus põhjus, mis ta täna siia tuli.

Narva visiidi tegeliku põhjuse varjamine valas ainult õli tulle

Keskerakonna endine tipp-poliitik välistas võimaluse nagu oleks tema ja Grossi ühine Narva külastamine märk millestki muust. “Koos saabumises ei ole mitte midagi erilist. Tulin siia nautima tükikest soolapekki, ka tihastele meeldib muide soolapekk,” ütles Savisaar. Ka Gross kinnitas, et koos Narvas käies ei soovitud teha mingit avaldust.

Rahvas Savisaare juttu uskuma ei jäänud ja jutt läks linnas laiali, et Savisaar ostis soolapekki. Kella 15ks olid kõik Narva poed pekist tühjaks ostetud ja sellest ilma jäänud narvalased hakkasid paaniliselt linnast välja sõitma teistesse Ida-Virumaa linnadesse.

„Savisaar ei tee mitte midagi niisama, sellele soolapekil peab olema mingi tähendus. Kes tuleb helikopteriga spetsiaalselt selleks kohale, et midagi niisama teha. Saime kohe aru, et soolapekil on mingi tähendus taga ja sellepärast sai kohe endalegi varuga ostetud,“ märkis Narvas elav Dmitri (38), kes oli üks vähestest õnnelikest, kes kohapealt oma pekitüki kätte sai.

Ananass ja soolapekk, need me sõbrad kahekesti.

Pekipaanika levis üle Ida-Virumaa

Gross ja Savisaar lahkusid Narvast kell 16.45. Selleks ajaks olid soolapekist tühjaks ostetud juba ka Sillamäe, Toila, Jõhvi ning Kohtla-Järve kauplused. Nüüd oli tervele Ida-Virumaale teada, et miskit olulist on toimumas ja pered pakiti autodesse, et minna soolapekki otsima veelgi kaugemale sisemaale.

Kella 18ks õhtul olid soolapekist lagedad ka Vasknarva, Tapa ning Rakvere poed. Inimesed kogunesid massiliselt ka Rakvere lihatööstuse tehase väravate taha ning nõudsid seal soolapekki.

„Me oleme oodanud siin juba mitu tundi ja soolapekist pole mingit haisugi, oleme kollektiivselt otsinud läbi iga kaubaauto, mis tehasest välja on tulnud ja mitte ühestki pole me leidnud soolapekki – tähendab, et mingi suurem jama on majas,“ rääkis Rakvere lihatööstuse värava taga telgi püsti pannud Toila elanik Andres (55).

Ananassimahl annab spermale hea maitse

Lisaks sellele, et kohalikest poodidest osteti ära kogu soolapekk, tõusis lakke ka ananassimahla müük. Teatavasti annab ananassimahl spermale hea maitse ning narvalased haarasid ka seda toodet usinalt. Pole siiski teada, kas Savisaar just sellel eesmärgil ananassimahla ostis.

Ida-Virumaa poodides on soolapekk tänase seisuga endiselt otsas ning siiani käivad inimesed seda küsimas. Hetkel pole teada, millal täpselt saabub leevendus Narva Suurele Soolapekikriisile.

1 kommentaar

  • krat pärnust

    2. veebr. 2019 - 17:56

    Oli suur au Edgar Savisaare invavankrit lükata ja spegekoormat lennuvahendisse tarida koos Keski rahvaga….Muidugi ma saan ju aru,et teid teeb kadedaks, aga tehke järgi mu noored söbrad ,,Sotsid,, ja ,,Eesti 200,,lased.🌈

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles