Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Ida-Virumaale on tekkinud tänaõhtuse seisuga üle 10 000 uue kiriku

Eestist, mis oli veel paar aastat tagasi üks ateislikumaid riike, on saanud järsku üks usklikumaid riike. (foto: tore internet)
jagamist

Kui veel eileõhtuse seisuga oli Ida-Virumaal registreeritud ca 30 kirikut, siis tänaõhtuse seisuga on see number tõusnud pisut üle 10 000. Peaminister Jüri Ratase sõnul on aga veel vara seda täna seatud koroonapiirangutega seostada.

Nimelt otsustas vabariigi valitsus täna, et alates 12. detsembrist suletakse kolmeks nädalaks Ida-Virumaal kõik meelelahutusasutused ja peatatakse vaba aja tegevused, samuti avalikud üritused, kinod, teatrid, kontserdikohad, muuseumid ja näitusasutused, toitlustuskohad, spordiklubid, ujulad, spaad ja majutusteenuse pakkujad aga igapäevast tööd saavad jätkata kirikud ja teised usuliste talituste toimumiskohad.

Null seost

„Number tundub veider küll,“ kergitab ka peaminister Jüri Ratas kulme, kui näitame talle tänaseid kirikuteks registreerimiste rekordnumbreid.

„Aga samas on praegu rahval käsil ka väga keeruline periood praegu – tegeleda tuleb meie igasuguste pähetorganud reeglitega, kanda maske ja otsida tööd – pole mingi ime, et taolisel ajal minnakse abi otsima just sinna kõige kõrgema juurde,“ ütles peaminister järgmisena.

„Ma mõtlen selle all muidugi kirikuid, kui te sellest kohe aru ei saanud,“ täpsustas ta.

Peaminister asju selgitamas. (foto: internet)

„Jah, me panime Ida-Virumaal põhimõtteliselt putka kinni aga jätsime kirikute uksed lahti. Aga hakata nüüd siit otsima seost, et kõik hakkasid oma ärisid järsku kirikuteks ümber registreerima?“

„Tundub natuke liiga kaudne ja ennatlik,“ arvas peaminister Ratas.

Kui veel eileõhtuse seisuga oli Ida-Virumaal registreeritud ca 30 kirikut, siis tänaõhtuse seisuga on see number tõusnud pisut üle 10 000. Täna õhtul, kui kirikuteks ümberregistreerimine õhtul kell 21.00 lõppes, registreeris end viimasena näiteks Püha Arturo Šašlõkikummardajate Vennaskond III.

Kirikuteks ümber registreerimine avatakse taas homme hommikul kella 10.00st.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (4)

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles