Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Investeerimiskelmid: palume Eesti valitsusel pensionireformi pisut edasi lükata, et jõuaksime valmistuda

Investeerimiskelmidel on seni olnud Eestis hea põli, kuid nüüd on nad mures. (foto: teine kelm)
jagamist

Mitmed peamiselt erinevates Ida-Euroopa riikides tegutsevad investeerimiskelmid saatsid täna valitsusele ametliku palvekirja, kus palusid pensionireformi pisut edasi lükata, et jõuda põhjalikult saabuvaks rahalaevaks valmistuda.

Eelkõige olid investeerimiskelmid mures, et kas õigeks ajaks jõutakse välja koolitada piisav arv kompetentseid pettureid ja üheks murekohaks oli ka kvaliteetseks pettuseks vajalik IT-ressurss.

Pätid mures

„Loomulikult me oleme väga õnnelikud, et Eesti riik hoolib meie sissetulekust ja annab rahvale vaba raha juurde, mida neilt välja petta,“ kommenteeris Slovakkias Bratislavas resideeruv investeerimiskelm John Smith (kusjuures täiesti sama nimi ka passis, toim.).

„Aga meie poolt vaadatuna on tegemist ikka paraja pähkliga – kõrvalt vaadates võib kõigile tunduda, et mis see raha väljapetmine siis ära ei ole aga need nö arvajad ei tea, milline töö seal taustal tegelikult käib,“ muretseb kelm Smith.

„Juba täna oleme me omadega piiri peal – meie telefonipetturid töötavad 24-tunniste vahetustega ja on ülekoormatud, meie IT-lahendused on tegelikult juba vanad ja vajavad uuendamist. Ma ei hakka teile isegi kurtma meie kontori koristusteenuse üle – see on lihtsalt õudne, millist hinda siin küsitakse!“ kurdab investeerimiskelmide juhtfiguur Smith.

Palve Eesti valitsusele

„Ma saan aru, et nüüd on seadus vastu võetud ja 2021 hakatakse eestlastele ka raha välja maksma,“ sõnas kelm.

„Meie jaoks tähendab see seda, et meil on ainult üks aasta aega, et palgata uued petturid, muretseda uus kontorimööbel, investeerida uutesse IT-lahendustesse ja veel kõik inimesed ka välja koolitada, et olla õigeks hetkeks valmis. Kas te kujutate ette, et seda kõike jõuab ühe aastaga teha? Mina hetkel küll ei kujuta,“ kommenteerib oma probleeme Smith.

„Sellepärast me ametliku noodi ka Eesti Vabariigi valitsusele saatsime, kus me palume, et riik võiks reformi täideviimisega pisut viivitada ja mitte alustada raha väljamaksmist nii kiiresti.“

„Meie selge palve teie valitsusele on, et meile antaks pisut rohkem aega, et oleksime 100% valmis, et eestlased neile süllekukkunud rahast vabastada,“ lisas investeerimiskelm John Smith.

Hea lugeja! Mida Sina plaanid teha selleks, et erinevad investeerimiskelmid saaksid Sinu pensionifondist vabanenud raha paremini ja lihtsamini kätte? Anna oma arvamusest ja plaanidest märku loo all kommentaarides!

SEOTUD LOOD:

Välismaa kriminaalid kurdavad: eesti keel on liiga raske, et siin usutavaid pettusi läbi viia

Eesti kõige kurvemate silmadega koduarestis kriminaal on leidnud geniaalse viisi, kuidas end lõbustada

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Linda

    30. jaan. 2020 - 11:55

    Kui juba valitsus sai 2.samba 10. Kuuga lõhutud, ega siis kelmid kehvemad pole. Neil ju terve aasta ettevalmistuseks

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles