Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

IT-minister Kert Kingo annab välja raamatu “Võhikuks olemise õpetus võhikutele”

IT-ministri mitu talenti - lisaks laialdastele IT-alastele teadmistele suudab minister töö kõrvalt ka raamatuid kirjutada. (foto: MKM, erakogu)
jagamist

Väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo kirjutas madala, kohati olematu töötempo tõttu raamatu “Võhikuks olemise õpetus võhikutele”, kus ta muuhulgas teeb ettepaneku nimetada pikemat aega tegutsenud start-up-id eestipäraselt mugulfirmadeks.

Kingo märkis, et kuna viimane “Võhikutele” sari raamat ilmus 2015 aastal ja ta sai selle just läbi loetud, siis tal ei ole endal midagi lugeda.

Kui hea raaaamat…

Tundes asjaomase ministrina muret kõigi teiste võhikute pärast, otsustas ta teisi sama tegevusala inimesi aidata, kirjutades raamatu sellest, kuidas olla päris tõeline võhik.

“Ma ei tea, et Eestis oleks ükski minu kaliibriga võhik jõudnud kunagi nii kaugele. Seetõttu tundsin, et mul on palju, millest teistele võhikutele rääkida. Ka ei ole mul suurel osal ajast töö juures tuhkagi teha nii, et nii ma siis hakkasingi kuulsaks kirjanikuks,” märkis minister.

Raamatu käsikiri. (foto: erakogu)

Riigkogu liige Ruuben Kaalep kinnitas, et ehkki ta teab paljusid inimesi, kes vaatamata täielikule võhiklikkusele on jõudnud kaugele, siis edukaks võhikuks olemises võib vast tema üksi Kert Kingoga võistelda. „Väike erinevus siiski on – kui mina pean oma võhiklikkust maskeerima sõnavahu taha siis minister on võhik avalikult ja varjamatult ning seda võimsam on tema saavutus,“ sõnas Kaalep.

Kirjastus Ersen, kus siiani “Võhikutele” sarja raamatuid on välja antud jäi napisõnaliseks. “Me ei ole sellist käsikirja näinud,” öeldi sealt. Kas raamat jõuab ka trükki, ei osanud kirjastaja veel öelda.

Raamatus ka mitu head ettepanekut

Kingo on trükki mineku osas siiski muretu: “Peatükid “IT = Ei Tee” ning “Iga aff suudab ära õppida inglise keele aga proovi sa eesti keelt!” on juba üksi pärlid, mis nõuavad kirjastuste tormijooksu,“ leiab naine.

„Avaldan ka väikese saladuse – nimelt kavatsen ma oma raamatus teha revolutsiooni Eesti start-up-induses,“ kommenteeris Kingo.

Kingo varsti avaldatava raamatu esileht, kus minister soovitab võhikutel mitte kunagi karta olla võhik. (foto: erakogu)

„Start-up-pidega lihtsalt, me peame tunnistama, see ju on nii, et ei ole siiamaani selgeks tehtud, kaua ta startup-firma on…minu ettepanek on see, et nimetame pikemat aega tegutsenud start-up-id mugulfirmadeks,“ selgitas Kingo.

„Siis on asi kohe selgem – alustav ettevõte on idufirma ja pikemat aega tegutsenud firma on mugulfirma. Onju ilusad eestikeelsed sõnad ja sobivad hästi?“ loodab minister, et tema ideed leiavad ühiskonnas suurt heakskiitu.

Hea lugeja! Mida arvad Sina ministri plaanist hakata kutsuma pikalt tegutsenud start-up-e mugulfirmadeks? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

 

SEOTUD LOOD:

Reisibürood hädas: inimesed nõuavad pileteid turismireisidele, kus saab kuulda uue IT-ministri keeleoskust

PILTUUDIS! Värske IT-minister Kingo ilmus presidendi ette oma lahtivõetud tööarvutiga

Hakka Sinagi Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Amanda Voska

    1. okt. 2019 - 00:09

    Maailma kõige kuulsam minister sai ministriks tänu meile, kes me valisime ta omasuguste hulgast meid Riigikokku esindama.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles