Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Jaak Aab: maski kandmine avalikus kohas nüüd kohustuslik, ainus erand on pangaröövlid

Jaak Aab - mees, kes tõi maskid maale ja sunnib nüüd kõiki ka oma kokkukrahmatud kraami kohustuslikus korras kandma.
jagamist

Riigihalduse minister Jaak Aab tegi valitsusele ettepaneku muuta eriolukorra lõpuni kohustuslikuks näomaski kandmine avalikes kinnistes ruumides. Selleks, et segadust ei tekiks, otsustati erand teha pangaröövlitele.

Aabi sõnul võib maskide avalikus kohas kandmine muutuda kohustuslikuks juba uuest nädalast.

Pangaröövlitele erand

Jaak Aab põhjendas, et kui tavaolukorras oleks pangaröövleid kerge ära tunda nende maskide järgi, siis uue reegli järgi, kus kõik peavad avalikus kohas maske kandma, oleks see kordades keerulisem.

„Tõepoolest sellise ettepaneku ma valitsusele tegin ja otsus ka vastu võeti,“ kommenteeris Jaak Aab.

„Oma ettepanekus tõin ma ühe suure riskina välja fakti, et seni kandsid meil avalikus kinnises ruumis maske ainult pangaröövlid, siis nüüd peaks neile erandi tegema ning laskma neil oma röövlitoimetusi teha ilma maskideta,“ märkis riigihalduse minister Aab.

Selles poes ei pea sa mitte kunagi maske kandma. Aga lugu muidugi jätkub peale reklaami.

Maski mittekandmine kaitseb ka röövlit

Jaak Aab selgitas, et röövlite maski mittekandmine kaitseb eelkõige teisi inimesi, aga päris suurel määral ka mittemaskikandjat ennast.

„Kui nüüd pärast seda otsust muutub maskide kandmine kohustuslikuks kõikides avalikes kinnistes ruumides nagu näiteks pangakontorid või tanklad, siis röövli sisenemisel on nii teenindajatel kui ka hetkel ruumis viibivatel inimestel kohe selge, mille ja kellega tegu, neist hoitakse pisut eemale ja neil lastakse rahus toimetada,“

„Ka on politseil ja turvameestel pärast röövi lihtsam röövlit tuvastada, sest ta ju ei kanna maski ja peaks rahva seest kohe silma paistma,“ lisas Aab.

“Enam ei pea siis politsei pätte kaua taga otsima, kulutama ressurssi selle peale ja nägema vaeva – tuleb otsida ainult nägusid, mis pole maskiga kaetud, panna neil käed raudu ja voila,” sõnas minister Aab.

SEOTUD LOOD:

Jaak Aab kiidab: minu maffiamehe välimus aitab isikukaitsevahendite hankimisel oluliselt kaasa

Hiinast tulnud kaitsevahendite lennukil vastas käinud sangareid Aabi ja Reinsalu tervitas Raekoja platsil rahvamass

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • Andrus Kask

  25. apr. 2020 - 11:37

  Valitsuse otsus muuta kaitsemaskide kandmine kohustuslikuks on sattunud löögi alla. Eile selgus, et seda ideed propageeriv minister on ise seotud suurt praakmaskide saadetist müüva hulgifirmaga! Seetõttu on valitsus aluseks võtnud kriisikomisjon väljapakutud uudse lahenduse, mis on viirusega võitlemisel isegi tõhusam. Nimelt näitab Euroopa Nakkuste Instituudi uuring, et COVID-19 viiruse tõrjumiseks tuleb järgida kahte reeglit: hoida ligimestega 2 meetrist vahemaad ning mitte puudutada kätega oma nägu. Seetõttu on otsustatud, et alates 04. maist peavad kõik Eestis elavad inimesed, kaasaarvatud tööloaga võõrtöölised, kandma ühes, aga soovitavalt mõlemas käes peotäit seasitta. Instituudi läbiviidud uuring näitab, et nii hoiavad inimesed isegi veel suuremat distantsi ning ka kätega oma või kaaslase näo puudutamiste arv ning iga puudutuse ajaline kestus vähenevad oluliselt. Vastutus kohustusliku seasita hankimise eest langeb kodanikele. Õnneks on teada, et üks lägahoidla omanikega lähedalt seotud minister on nõus eraldama vajalikku toorainet omahinnaga. Aitäh talle selle eest! Esimesed seasita jagamispunktid avatakse suuremate linnade juuksurisalongides, mis jäävad valitsuse otsusega suletuks kuni 31. augustini. Kas seasita peos kandmise kohustus (SPKK) laieneb ka poemüüjatele ja toitlustusasutuste ettekandjatele, otsustatakse edaspidi.

  Vasta
 • Armin Semiskar

  26. apr. 2020 - 13:52

  Paistab olevat Pangaröövlite Liiduga kooskõlastatud asi, seega vastuväiteid pole. Samas peab kahetsema, et see elutähtis teave pole veel jõudnud kriis.ee leheküljele. Mida peaks üks tavaröövel tegema? Niigi on palju asju meeles pidada, näiteks raha väärtus on teatud suhtes rahale trükitud numbritega jms

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles