Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

JUHTKIRI | Kõrgemad riigiteenistujad peavadki saama pretsedenditu palgatõusu, sest neilt võtab inflatsioon rohkem

Praktiliselt sentide eest töötavad vaesed riigikogulased.
jagamist

Need, kes saavad rohkem palka, kaotavad inflatsiooni tõttu ka rohkem. Just seetõttu ootabki indekseeritud palgaga kõrgemaid riigiteenistujaid tuleva aasta aprillist ees eurodes mõõdetuna enneolematu palgatõus. Ja õige ongi!

Eestis kehtiva kõrgemate riigiteenistujate ametipalga seaduse kohaselt kasvavad kõrgemate riigiteenistujate palgad iga aasta aprillist vastavalt sellele, kuidas eelneval aastal on kasvanud aastavõrdluses sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumine, ehk siis palgakasv, ja kuidas on olnud inflatsioon.

Seega, kui sel aastal tuli president Alar Karisel, riigikogu esimehel Jüri Ratasel, peaministril Kaja Kallasel ja riigikohtu esimehel Villu Kõvel tulla toime 500 euro suuruse palgakasvuga, siis tuleval aastal võiksid nad oodata enam kui 1000 euro suurust palgakasvu, seniselt 7303 eurolt 8330 eurole.

Suurem palk, suurem kaotus

Olukorras, kus inflatsioon oli augustis üle 25 protsendi, ongi suurimad kaotajad just need, kes saavad suuremat palka.

Näiteks kui mõni õnnetu vaene lihttööline, kellest pole riigile ega ka ühiskonnale laiemalt põhimõtteliselt mingit kasu, saab palka 1000 eurot kuus, siis tänu inflatsioonile on tema palk väärt nüüd 750 eurot ehk kaotus on tühised 250 eurot. Kas on siin üldse mingit nurisemise kohta? Patt oleks nuriseda.

Kuid kui mõni kõrgem riigiteenistuja, näiteks mõne riigifirma juht või riigikogulane saab palka 10 000 eurot, siis tema kaotus on juba oluliselt suurem – 2500 eurot. See on lausa kümnekordne vahe! Ebaõiglane! Nurisemine pole patt.

Seega ongi äärmiselt oluline, et riik käiks kaasa inflatsiooniga ning pretsedenditu palgakasv indekseeritud palgaga kõrgemate riigiteenistujate puhul on ainuke lahendus, kuidas seda riiki täielikust kollapsist ja hukust päästa.

Kuid vaesed õnnetud lihttöölised ja väiksema palga saajad ei pea ju üldse nukrutsema – neile jääb alati mitu rõõmu, mida kogeda. Näiteks rõõm sellest, et igal aastal kulutatakse sinu makstud raha üha rohkem, et indekseeritud palgaga kõrgemad riigiametnikud saaksid skeemitada, et sinult veel rohkem maksuraha kätte saada. Alati on hea toetada ettevõtlikke inimesi ja hädas üksikemasid.

Või siis koguneda paarisaja meetri kaugusele indekseeritud palgaga kõrgemate riigiteenistujate kodudest, et siis sealt elektrivalgust ja soojust imetleda, saades nii ka enda südame soojaks, et vähemalt kellelgi läheb hästi.

Ja kui nüüd lõpetuseks hakkab keegi lollakas siin targutama, et võiks ju selle indekseerimise peatada seniks, kuni tulevad paremad ajad, siis teile me ütleme et kahjuks see pole mitte kui kuidagi võimalik – ei valitsus, riigikogu, kohtusüsteem ega miski muu ei saa seda süsteemi muuta. Ainult Jumal ise saab seda teha!

Mõnusat indekseerimist teile, kallid riigiametnikud! Teie, vaesed, võite persse minna!

Hea vaene, kliki SIIA ja anna oma viimsedki sendid Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumise toetuseks! Indekseeritud palgaga kõrgemad riigiametnikud – teilt me ei küsi, te olete piisavalt kannatanud!

Kommentaarid (3)

 • tapeedimuster

  15. sept. 2022 - 17:48

  Kõrgeaulised kinnitavad, et kui päästjaid ja õpetajaid oleks sama palju kui kõrgemaid riigiametnikke, siis tõstaksime nende palka ikka sama vähe kui praegu.

  Vasta
 • nojah

  15. sept. 2022 - 17:50

  Võiks ju nende palga ka mõneks ajaks sulgeda nagu energiakulukaid ettevõtteidki. Ja mitte soovituslikult.

  Vasta
 • Naljanina

  15. sept. 2022 - 18:03

  Rikaste puhul on olulised netosissetulekud aga vaeste puhul on selle nimi sissetulekuid netu.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles