Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

JUHTKIRI | Korraldame Riigikogu ja kohalikud valimised igal aastal!

jagamist

On äärmiselt kahetsusväärne, et Riigikogu ja kohalikud valimised toimuvad iga nelja aasta tagant, andes poliitikutele võimaluse aastaid laiselda. Ettepanek on korraldada mõlemad valimised igal aastal, et pidevalt lapitaks teid, ehitataks parke ning kellelgi poleks aega tühje lubadusi anda.

Kahed valimised võiksid toimuda korraga ning siis, kui rahvas niikuinii õues on – jaanipäeval või uusaastaööl.

Tööd on vaja teha, mitte ainult lubada

Täna näeme me, et paar kuud enne Riigikogu või kohalikke valimisi läheb kõigil poliitikutel järsku kiireks ja asjad hakkavad nagu imeväel juhtuma: lapitakse teid, ehitatakse maanteid, avatakse parke, jagatakse heldelt raha, remonditakse koole jne jne. Loomulikult käib täna sellega kaasas ka pidev lindilõikamine ja endale kogu au võtmine, kuid vähemalt need asjad saavad tehtud. Peale valimisi saabub aga järgmiseks peaaegu neljaks aastaks tegutsemise osas haudvaikus, mida aegajalt katkestab poliitikute omavaheline suvaline ja sisutu kemplus, mis rahvale mingit kasu ei too. Kuni siis uute valimisteni jälle.

Aga mis kasu siis tooksid igaaastased valimised?

Juba paari aasta jooksul kaoksid täielikult ära igasugused ulmelised ja katteta lubadused, mida niikuinii kunagi täide ei viida – valimiskampaaniateks – ja lubadusteks poleks lihtsalt aega – tööd tuleb teha.

Mõni võib ju nüüd kritiseerida ja öelda, et mis saab siis pikaajalistest plaanidest, pikaajalistest projektidest? Aga mis neist siis saab? Tehaksegi kiiremini ära, selle asemel, et kuid või isegi aastaid ühe teema kallal nämmutada. Valijale on ju vaja reaalselt näidata, et reaalselt on aasta jooksul midagi ka tehtud. Muidu uuesti ju ei valita.

Jah, valimiste korraldamine maksab, isegi miljoneid, kuid kui korraldada neid koos, oleks juba kulude kokkuhoid. Lisaks oleks need igaaastased valimistele kuluvad mõned miljonid köömes selle kõrval, mida päriselt tööd tegevad poliitikud suudaksid aastaga saavutada ning mis kasu tuua.

Jah, rahvas tüdineks valimistest ära ilmselt paari aastaga ja ei läheks enam valimiskastide juurde. So what? Poliitikutele jääb kuklasse ikka hirm, et aga mis siis, kui sel aastal nad ikkagi tulevad?

SA EI TEA, MIDA TEHA OMA VÄLJAVÕETUD PENSIRAHAGA? MEIE TEAME: toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles