Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Jüri Ratas kuulutas valitsuse uue koosseisu ja koalitsioonileppe riigisaladuseks

"Näe, kuskil seal on meie ministrid ja võimulepe aga sulle ma neid ei näita!" (foto: Vabariigi Valitsus)
jagamist

Jüri Ratas teatas täna Stenbocki maja rõdult, et koalitsioonileping ja ministrite täpne nimekiri on kuulutatud riigisaladuseks ja avaldatakse täies mahus peale järgmisi riigikogu valimisi aastal 2023.

Jüri Ratas tegi täna hommikul kell 6.00 ametliku avalduse Stenbocki maja rõdult, mille avaldame siinkohal täies mahus:

Hea Eesti rahvas!

Mind on aastaid süüdistatud selles, et ma annan küsimustele ümaraid vastuseid. Täna see lõpuks muutub. Minult on viimased kuu aega päritud, et kes saavad uues valitsuses ministriteks ja milline on koalitsioonileppe sisu. Olen seni tõepoolest vastanud neile küsimustele nii, et sealt poleks võimalik mitte midagi välja lugeda. Tundub, et edukalt.

Aga nagu ütlesin, siis see muutub täna.

Seoses suure meediakäraga ja mõningate kodanike vastuseisuga uuele koalitsioonile, oleme otsustanud mitte avaldada peatselt tööd alustava valitsuskabineti koosseisu ega järgmised neli aastat Eestit juhtiva võimuleppe sisu.

Sellele on proosaline põhjus – kui juba täna ollakse meie võimuliidu vastu enne, kui me midagi veel teinudki pole, siis usume me, et edasi saab minna ainult hullemaks. Kui me avaldame võimuleppe sisu täna, siis järgmised kuud ei saa me seda ellu viia, vaid peame meediale selgitama üksipulgi nende otsuste tagamaid ja katteallikaid. See mitte ainult ei pidurda meie tööd, vaid paneb selle seisma.

Täna küsin ma teilt, kallis rahvas, kas nii saab siis riiki juhtida? Vastan ise – ei saa. Kui me täna avaldame kõigi ministrite nimekirja, siis kas meedia laseb neil rahus järgmised neli aastat tööd teha või hakatakse neile kaikaid kodarasse loopima? Usun, et viimane variant on tõesem.

Seega sai eile õhtul tehtud karm aga õiglane otsus – me kuulutame kõik, mis on seotud uue valitsuse ja selle ministritega, riigisaladuseks. Ei riigikogu, president, õiguskantsler ega rahvas saa teada, kes täpselt on milline minister ja millise võimuleppe järgi ta oma tööd teeb. Ainule meie ise omavahel teame, kes mille eest täpselt vastutab.

Ma saan aru, et see võib esmapilgul olla veider ja ootamatu, ehk isegi põhiseadusevastane, aga uskuge mind, see on parim Eesti tulevikule.

Küsite nüüd, et kuidas peaks see kõik igapäeva tööeelus välja nägema – vastan teile nii – ei peagi ega saagi välja nägema, sest tegemist on riigisaladusega. Ministrid hakkavad kõik kandma aastaringselt ühesuguseid musti mantleid ja ühesuguseid musti kaabusid, et ei meedia ega ministeeriumi ametnikud ei saaks aru, kes parajasti ministeeriumis on ja mida ta seal teeb. Sama kavatseme teha nii valitsuse pressikonverentsidel kui ka riigikogu ees aru andes.

Me mõistame täielikult, et see võib tekitada alguses segadust aga kallis Eesti rahvas, te olete segaste aegadega ja inimestega harjunud ja harjute kindlasti ka meiega.

Seega kannatust, Eesti rahvas – usaldage meid ja laske meil neli aastat rahus tööd teha. Meie töö vilju saavad maitsta kindlasti ka mitmed teist. Meie omaltpoolt lubame, et avaldame võimulepingu ja valitsuse koosseisu täpselt nelja aasta pärast kui valitakse riigikogu uus koosseis.

Olgu jumal armuline ja hoidku ta meid kõiki!

Teie Jüri Ratas.

TUNNISTAJAD: tunnistajatena kirjutasid peaminister Jüri Ratase ametlikule avaldusele alla kaks kodutut, kes Ratase kõne ajal parajasti Patkuli trepil magasid ja kära peale ärkasid.

Jüri ja Kaido (mittedigitaalselt allkirjastatud)

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles