Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Justiitsministeerium ootab kodanikuarguse aumärgi kandidaate!

jagamist

Justiitsministeerium on aastaid tunnustanud neid julgeid kodanikke, kes on teinud enam, kui ühiskond neilt ootab – näiteks hoidnud ära kuriteo. Kaebuse tagajärjel on ministeerium nüüd sunnitud otsima üles ka kõige aremad eestlased.

Eesti Sarisolvujate Seltsi juht Tiit Säinaste sõnul oli endine olukord absurdne. „Riik otsib tikutulega taga kõige julgemaid eestlasi aga täielikult on tähelepanuta jäänud need inimesed, kes on väga arad. Näiteks need, kes on midagi halba pealt nähes kaugele ja kiiresti ära jooksnud või need inimesed, kes on teist hädas näinud ja otsustanud mitte appi minna,“ märkis Säinaste.

„Meie seltsi liikmed leidsid juba aastaid tagasi, et taoline julgete kodanike kiitmine on solvav neile, kes nii julged pole, et mitte öelda, et on täisarad kodanikud. Aga mis siis – kas nemad ei väärigi tunnustust siis?“

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul on ministeeriumi käed antud situatsioonis seotud. „No kaebus tuli ja pidime reageerima, et mitte inimesi solvata. Loomulikult on tähtis tunnustada julgeid kodanikke aga me tõepoolest ei tohi ära unustada ka meie ühiskonna kõige aremaid liikmeid,“ märkis minister.

Kandidaate tänavusele kodanikuarguse aumärgile ootab ministeerium 26. oktoobrini.

NB! Aumärkide ametlikku üleandmist siiski ei toimu, sest ilmselgelt on enamik kandidaate nii arad, et nad ei julge kohalegi tulla.

1 kommentaar

  • pete

    12. okt. 2018 - 16:22

    ..kurat-ma olen koguaeg neile püüdnud selgeks teha,et jopakolla,-ma pole kunagi olnud miski argpüks…lihtsalt LOLLILT SURMA EI TAHAKS SAADA-raisk !

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles