Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

JUUSTUPAANIKA? Tänasest tõusevad oluliselt aukudega juustude hinnad

Aukudega juust läheb oluliselt kallimaks - värske kvaliteetse õhu maailmaturuhinnad on süüdi selles. (foto: hiir)
jagamist

Seoses värske kvaliteetse õhu maailmaturuhindade järsu tõusuga, tõusevad alates tänasest kõikide auke sisaldavate juustude hinnad oluliselt ka Eestis. Kehtib reegel, et mida suuremad augud juustus, seda kallim ka juust tänasest on.

Oluline on märkida, et tänane järsk hinnamuudatus ei puuduta neid juustusorte, kus õhuaugud puuduvad.

Maailmaturu hind hüppas üles

„Kõigepealt tahame selgitada, et juustu kui sellise hind ei muutu,“ kommenteeris Valio Piimatööstuse Soome juht Pekka Janninen.

„Muutuvad ainult juustudes olevate aukude hinnad ja seda kahjuks oluliselt kallima poole. Meie toome oma juustuaukude jaoks vajamineva õhu maailmaturult ja sealsed järsku muutunud hinnad mõjutavad ka lõpptoote hinda,“ sõnas Janninen.

Jannineni sõnul jäävad teised toormehinnad vähemalt hetkel samaks, kuid juustuaukude tootmiseks vajaliku kvaliteetse õhu kättesaadavus on oluliselt langenud.

Väga kallid augud juustus. (foto: hiir)

Tegemist ka käsitööga

„Aukudega juuste toodetakse täpselt samamoodi nagu ilma aukudeta juuste, vähemalt tootmisprotsessi esimeses pooles,“ selgitas Janninen.

„Alles toote valmimise lõpufaasis alustame me toorme käsitsi manipuleerimist, et lisada sinna ka kõigile teada tuntud ja armastatud õhuaugud,“ selgitas mees.

„Taoline käsitöö teeb loomulikult ka toote kalliks, kuid nüüd, värske kvaliteetse õhu maailmaturuhindade tõusu tõttu tõusevad kahjuks nende toodete hinnad veelgi,“ nentis Janninen.

Küsimusele, et millal võiksid aukudega juustude hinnad taas langema hakata, ei osanud Janninen hetkel täpsemalt vastata: „Eks kõik oleneb õhu maailmaturuhindadest.“

Valio Piimatööstuse Soome juhi Jannineni sõnul võib mõnes Eesti poes saada veel ka täna vana hinnaga õhuaukudega juuste, kuid tema hinnangul peaksid Eesti poodide laovarud antud segmendis olema juba peaaegu otsas ning peale tuleb juba uus, kallimate õhuaukudega juust.

Hea lugeja! Mida arvad Sina sellest, et jälle läheb ühe armastatud toote hind oluliselt kallimaks? Kas see on ikka õige asi või peaks siin näiteks riik sekkuma ja aitama ettevõtetel odavamalt värsket kvaliteetset õhku maailmaturult osta? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Oskar

    30. okt. 2020 - 13:21

    Valitsus peaks sekkuma, et juustu ja juustuaukude hind lahku lüüa. Kõige õigem oleks müüa juustu ja aukusid eraldi. Siis oleks igaühel võimalus otsustada, mitu auku ta juustutüki kõrvale ostab. Kes raha pensionifondist kätte saanud, võibki ainult aukusid osta!

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles