Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kaja Kallas: kaalume vaktsineerimata inimeste vastavat märgistamist

jagamist

Vabariigi valitsus on lõpuks ometi leidnud lahenduse, kuidas ühiskond täielikult avada ja maskipiirangud lõpetada – vaktsineerimise kiirendamise asemel tehakse 180-kraadine pööre ja märgistama hakatakse hoopis neid, kes end ei vaktsineeri.

Nii peaminister Kaja Kallas kui ka vaktsineerimise eest vastutav terviseminister Tanel Kiik on kindlad, et uus lahendus võetakse ühiskonna poolt hästi vastu ning mingeid tõsiseid tagasilööke sealt praegu ei paista.

Kollane käepael

“Tunnistan, et olen seni nagu peaga vastu seina jooksnud ja seda korduvalt ja korduvalt,” kommenteeris uut lahendust terviseminister Tanel Kiik.

“Olin siiani täiesti kindel, et kui ma jätkan senist suunda ehk samade mittetöötavate lahenduste pealepressimist ja inimeste süüdistamist ja süütunde tekitamist, et nad end ei vaktsineeri, siis jõuame kuidagi ikkagi selle 80% vaktsineerituse tasemeni,” tunnistab Kiik oma viga.

“Aga nüüd, kui hakkame kaalume nende inimeste spetsiaalset märgistamist, kes end ei vaktsineeri, siis muutub kõik eelnev ju mõttetuks,” hindab minister, keda toetab ka peaminister Kaja Kallas.

Kui nooremad vaktsiinivastased saavad pigem noortepärase sõnumiga käepaela “Växximata”, siis vanemale vaktsineerimata põlvkonnale toodetakse korrektses Eesti keeles sõnumiga käepaelad, lubab valitsus.

Käepaelade eest maksab riik

“Pärast märgistamist on ju igaühele selge, kes on vaktsineeritud ja kes mitte ning me saame ühiskonna täielikult avada ja kaotada maskikohustuse – iga vaktsineeritu saab tänaval, ühistranspordis või poes kohe aru, kes on vaktsineerimata ja oskab temast eemale hoida,” ütles peaminister.

“Ja täpselt sama on nendega, kes end ei vaktsineeri. Paned ainult spetsiaalse kollase vastava käepaela endale riiete peale ja lisaks sellele, et tunned tänaval ära omasugused, oskad tänu käepaelale kohe ära tunda ka need, kes on end vaktsineerinud ning neist siis kohe ka eemale hoida,” usub Kaja Kallas uue lahenduse edusse.

“Mina pooldan vaktsineerimata inimeste täiendavat märgistamist” ütles peaminister Kaja Kallas täna.

Terviseminister Tanel Kiik ja peaminister Kaja Kallas kinnitavad kui ühest suust, et mittevaktsineeritud käepaela kättesaamise eest muretsema ei pea.

“Kollased mittevaktsineerimist kinnitavad käepaelad tellib ja nende eest maksab valitsus,” kinnitasid mõlemad.

Kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

1 kommentaar

  • Tapeedimuster

    13. okt. 2021 - 11:36

    Ja neid, kes on küll vaktsineeritud aga ikka uuesti haigestunud võiks märgistada lipsusarnase poomisnööriga. Oluline, et ikka kõik saaksid märgistatud.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles