Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kallas: valitsus kutsub väed Afganistanist tagasi, et vältida ilmatüdruk Triin Tuula ja ärimees Piilmanni kodusõda

Kodusõjas surma ei saa, välja arvatud need, kes saavad.
jagamist

Lahvatanud sisetüli ilmatüdruk Triin Tuula ja Eesti ühe rikkaima mehe Priit Piilmanni vahel pani peaminister Kaja Kallase tegutsema – kiiremas korras kutsutakse Afganistani missioonilt tagasi Eesti sõjaväeüksus.

Peaminister Kaja Kallase pani otsustavalt tegutsema ettevõtja Priit Piilmanni avalik pöördumine, kus viimane väitis, et Triin Tuula küsis temalt 500 000 eurot, või muidu algab avalik sõda.

Kallas riske ei võta

“Eesti riik on andnud oma NATO liitlastele lubaduse, et püsime nende kõrvale viimse veretilgani, kuid kahjuks on siseriiklikud küsimused viinud mu selleni, et peame seda lubadust murdma,” ütles peaminister Kaja Kallas täna õhtul meediale.

“Viimased kaks nädalat olen ma pidanud jätma kõrvale koroonakriisi lahendamise, sest avalikkuse ees lahatakse endise ETV ilmateadustaja Triin Tuula ja ettevõtja, Viru Keemia Grupi ühe omaniku Priit Piilmanni eraelu, mis avalikkuse jaoks algas pisikesest ajalehekuulutusest 17. aprillil ilmunud Postimehest,” on peaminister kursis riigi ühe tähtsaima probleemiga.

“Oleme valitsuses jälginud seda tüli suure murega, sest mõlemad seotud osapooled on Eestis tuntud inimesed ja igasugune nendevaheline hõõrumine võib meie ekspertide sõnul ruttu eskaleeruda.”

“Ja nii tegelikult on ka juhtunud,” sõnas Kallas.

Kutsub sõjaväe tagasi

Täna saigi peaminister Kaja Kallase õudusunenägu teoks, sest Kroonika avaldas ärimees Priit Piilmanni sõnavõtu, kus Piilmann teatas:

“Aprilli alguses helistas mulle Triin ning teatas ise, et ma peaksin talle üle kandma 500 000 eurot, vastasel korral alustab ta minu vastu negatiivset PR-kampaaniat ning hävitab mu. Ta andis mulle otsustamiseks kaks nädalat. Ütlesin talle, et mina väljapressimistele ei allu. Helistasin veel ja proovisin olukorda rahumeelselt ja läbirääkimistega lahendada, kuid seepeale saatis Triin järgmise sõnumi: “Natuke hakkas mul sinust isegi kahju. Sul on veel aega üks nädal, et hoida ära totaalne kaos, mida me kumbki lõpuni kontrollida ei suuda. Triin Suuremeelne”.

“Sel hetkel sain ma aru, et kui ma kohe professionaalseid sõjaväelasi Afganistanist tagasi ei too, puhkeb Eestis suur kodusõda,” märkis peaminister.

Peaminister Kaja Kallase sõnul saabuvad Eesti professionaalsed sõjaväelased erilennukiga Eestisse veel täna öösel ja üksus jaotatakse kaheks – üks pool hakkab patrullima ilmatüdruk Triin Tuula kodu ümbruses ja teine pool ärimees Priit Piilmanni kodu perimeetris.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles