Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kannibalid valisid aasta maitsetumad mees- ja naispoliitikud

Foto ei pruugi olla illustratiivne
jagamist

Samal ajal kui Eesti moe- ja wannabeeliit tähistas Tallinn Fashion Weeki algust, toimus Toompea nõlvadel alternatiivne niisamamoepärastüritus – neljandat korda leidis aset “Kannibalide Aasta Maitsetumad Poliitikud”.

Eesti Inimsööjate Liidu korraldatavast pidulikust nülgimisest on aastatega kujunenud paljude maailma inimlihasõprade oodatuim tippsündmus, kust ei puudunud ka glamuur, kiired autod ja peadpööritavad skandaalid.

„Nagu koerajunnid, mis pärast pikka ja pimedat Eestimaa talve enda lumemütsi kadumisega kevadet meile kuulutavad, annavad ka kannibalide ootusärevad pilgud märku peagi toimuvatest Riigikogu valimistest. Pool aastat kestvale populismiüledoosile andis avapaugu Toompea saunas toimunud gala,“  sõnas Eesti Kannibalide Liidu (mitte segi ajada Eesti Kenneliliiduga!) esimees Uudo Sepp (mitte segi ajada samanimelise Kaitseväes kiusatud noormehega).

Uudo Sepa sõnul on aastate jooksul kõige enam maitsetuid poliitikuid tulnud Vabaerakonna ridadest, kus nende liha kirjeldati kui “Nje rõba, nje mjaso”. „Positiivselt on meelde jäänud noortekogude ridadest sirgunud karjääripoliitikud. Absoluutne lemmik ja täiesti võitmatu oli kindlasti Margus Tsahkna poliitbroilerifileest valmistatud täidetud palmik,“ märkis Sepp.

Peo patrooniks oli imekaunis Getter

Sel aastal toimuva peo patrooniks valitud Getter Jaani sõnul oli üritus fantastiline: “Alguses ma ikka täitsa kartsin ka, sest noh, ega ma ei olnud ju ammu kedagi teist söönud ja eks seegi oli lihtsalt klubis väike näksimine Jaanuse (Karilaid – toim.) sõrme kallal. Aga lõpuks läks ikkagi kõik suurepäraselt ja me tegime parima valiku. Aitäh ja kallid kõigile ja jälgige mind Instas, Snäpis ja Subscribigeee!”

Getter esitas üritusel oma kuulsaima loo “Rockefeller street”, mille saatel poliitikud oma liha ka pehmeks üritasid väänelda.

Seekordseks maitsetuimaks ja ühtlasi ka pidulaua pearoaks osutus EKRE ridades kandideeriv Jaak Madison, kelle liha oli erinevalt ülejäänud poliitikutest valge tooniga. Riigikogulane ise jäi otsust kuuldes skeptiliseks ning palus kohtunikelt enne otsuse täideviimist tõestuseks näidist proovida, mida talle ka mahlase sisefilee näol võimaldati. “Tekstuuril on liialt vintskust ja tunda on, et ei ole piisavalt küpsenud aga tõesti, üldises plaanis olen nõus, üsna maitsetu,“ jäi Madison siiski kohtunike otsusega lõpuks rahule.

Peolt ei puudunud kuulsad külalised

Pidulauas viibijate hulgast leidsime Madisoni kintsutüki kallal maiustamas ka president Arnold Rüütli.

“Oh noorhärrad, minu maitsemeeled kadusid juba enne esimeste banaanide ilmumist poelettidele ja vaadake, ma olen lihtne naine, minu jaoks ei ole määrav, kas teater tuleb minu juurde või olen mina autoga Moskvasse minemas, olge hea, palun ulatage mulle ketsupit,“ nentis president sügavamõtteliselt.

Tuntumatest erakondade esimeestest jäid ühehäälse otsusega muuhulgas söömata ka Jevgeni Ossinovski ja Jüri Ratase antrekoodid. Ossinovski puhul kurdeti liha liigse alkoholisisalduse üle ning Ratas olevat pääsenud salajase suurannetusega, mis vormistati kui katuseraha Eesti Kannibalide Liidule.

Pärast üritust laekus Lugejakirjale vihje anonüümsust palunud vegan-kannibalilt, kelle sõnult olevat pärast keskööd pidulauale ilmunud ürituse pearoog – Edgar Savisaare jalg, mida oli kuus päeva külmsuitsuahjus küpsetatud.

Reporter Külliki Kiire, Toompea

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles