Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KÄRPED ALGAVAD: Stenbocki maja nimetatakse ümber Bocki majaks

Valitsus teatas tänasel erakorralisel pressikonverentsil, et Stenbocki maja nimi muudetakse Bocki majaks. (foto: MM)
jagamist

Riigieelarve strateegia aruteludel andis valitsus ministeeriumitele ülesande kärpida kulusid. Peaminister näitab ka ise eeskuju ja kärbib Stenbocki maja nime poole lühemaks. Lisaks läheb see nüüd paremini kokku valitsuse alkoholipoliitikaga.

Stenbocki maja ümbernimetamine läheb valitsusele maksma küll 800 000 eurot, kuid pikemas plaanis loodetakse mingisugust kokkuhoidu.

Kulutused tehakse selleks, et kokku hoida

„Kui otsustasime, et meil tuleb säästlikumalt elama hakata, siis saime ka aru, et peame ministeeriumitele eeskuju näitama,“ märkis peaminister Jüri Ratas.

„Me ei saa niisama nõuda kõigilt, et kuulge, kärpige. Niisiis istusime oma partneritega maha ja otsustasime, et alustame kärpeid meie staabist – Stenbocki majast,“ selgitas Ratas.

„Jah, kohe tuleb teha selleks 800 000 eurone kulutus, sest majal tuleb mitmes kohas ära võtta Sten Bocki eest, lisaks tohutu hulk blankette ja templeid ümber teha. Aga näiteks peame tellima mulle ka uued pidzhaamad, kuhu tuleb  maja uus nimi ja uus logo ju tikkida,“ sõnas peaminister.

Tänane pressikonverents oli valitsusel eriti lõbus – viimast korda joodi Lätist toodud õlut. Varsti see muutub.

Pikemas plaanis paistab asi hea

„Oleme arvestanud, et tulevikus Stenbocki…vabandust…Bocki maja kulud hoopis vähenevad, sest näiteks logode ja maja nime trükkimisel kulutatakse ju vähem printerivärve ja tahma. Tehtud kuludega oleme tasa umbes 400 aasta pärast aga sellest pole midagi – niikaua peaks ka praegune võimas koalitsioon püsima, nii et kõik on okei,“  märkis peaminister Ratas.

„Ja muidugi ei tasu ära unustada, et see valitsus on teinud juba ühe ja peamise otsuse rahva jaoks – me oleme lasknud alla alkoholi hinna. Midagi muud me saavutanud pole aga sellest pole hullu – meil on aega mitusada aastat vähemalt, et võib-olla mõni otsus veel vastu võtta,“ sõnas Ratas.

„Kui Eesti rahvas on alates 25.juulist pidevalt maani täis, siis ei ole sobilik ka valitsusel oma peene suurustleva staabinimega laiata – muutes maja nime Bocki majaks, oleme ka meie rahvale lähemal ja tuttavama nimega,“ lisas peaminister.

Stenbocki maja nimevahetusega on juba alustatud ja lõplikult saab see tehtud lähima paari kuu jooksul. Kõige kauem läheb Ratase pidzhaama vahetusega, sest see tuleb eritellimusega Indoneesia väikesest külakesest, kus oodatakse hetkel, et vastsündinud nõela ja niidi kasutamise ära õpiksid.

Hea lugeja! Mida arvad Sina valitsuse maja ümbernimetamisest? Kas see tohutu summa on seda ikka väärt? Või ongi õige, et valitsus lõpuks ometi tuleb ka oma rahvale lähemale? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Semjonov

    29. mai 2019 - 14:22

    Mina arvan, et täitsa hea. Nüüd pole muud, kui ainult head näpitsad leida.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles