Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KÄRPED POLITSEIS: kainestusmajad kaovad, linnapilti ilmuvad mobiilsed kainerid

Just selline hakkab tulevikus Tallinna linnapilt välja nägema - joodik magab end rahulikult välja mobiilses kainestuspunktis.
jagamist

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) eelarvet kärbitakse uuel aastal 6 miljoni euro võrra, mille tulemusel kaovad muu hulgas ära senised suured kainestusmajad. Asemele tulevad mobiilised kainestuspunktid, mille ülalpidamine on riigile kordades odavam.

PPA sõnul on näiteks mobiilsed kiiruskaamerad end juba väga lühikese ajaga tõestanud, sama loodetakse ka mobiilsetest kainestuspunktidest.

Praeguseid kainereid on kallis ülal pidada

„Täna on riigi ülalpidamisel suured kainestusmajad, mis on pidevalt paksult rahvast täis. Neid kainenevaid inimesi peab valvama, toitma ning lisaks veel kõikvõimalikud maja muud ülalpidamiskulud,“ loetles siseminister Mart Helme.

„Kui me paneme siia juurde veel ka selle fakti, et politseipatrullid peavad tänavatel vedelevate joodikute ja narkomaanide juurde sõitma, neid menetlema ja transportima, siis on aru saada, et see lihtsalt pole majanduslikult mõttekas,“ sõnas minister.

„Kokkuvõttes on tegemist riigile äärmiselt kulukate projektidega,“ märkis siseminister Mart Helme.

Politseinikud fikseerimas olukorda. Peale kõigi toimingute tegemist paigaldatakse joodikule peale mobiilne kainestuspunkt.

Mobiilsed kainerid kordades odavamad

„Lähitulevikus hakkabki asi välja nägema nii, et kui politsei saab väljakutse tänaval magavale joodikule, siis patrull sõidab kohale, fikseerib olukorra ning paigaldab joodikule peale mobiilse kainestuspunkti,“ selgitas siseminister.

„Joodik saab end sealsamas värskes õhus kaineks magada, talle pannakse kausike veega juurde ning hommikul saab ta juba rõõmsalt ja reipalt edasi liikuda. Loomulikult pannakse veekausikese alla ka trahv avaliku korra raske rikkumise eest. Mobiilne punkt korjatakse siis jälle üles ja paigutatakse järgmisele tänaval vedelejale peale,“ selgitas Helme.

Mobiilsed kainestuspunktid võivad välja näha ka sellised.

„Ma juba tean, mida meedia selle kokkuhoiuprojekti kohta ütleb – et Helme on jälle hulluks läinud – tahab jätta riigi kodanikud talvel külma kätte surnuks külmuma tänavale. Ei ole läinud ma hulluks, ei ole. Kõige peale oleme me mõelnud – talvel tõstetakse nendesse kainestuspunktidesse kokku magama kaks joodikut, kes siis üksteisele seal sooja annavad,“ sõnas minister.

Küsimusele, et kust riik nii palju neid mobiilseid kainestuspunkte saab, vastas siseminister nii: „Mobiilseid kainestuspunktid muretsetakse mahajäetud taludest üle Eesti, kus vanu koerakuute vedeleb lademetes. Need saavad ilusa uue värvkatte, et nad tänavapilti ei rikuks,“ lubab minister.

No vaadake kui õnnelik ja puhanud on see avaliku korra raske rikkuja, kes on just ärganud mobiilses kainestuspunktis.

Siseministri sõnul hoiab riik sel viisil talitades aastas kokku kümneid miljoneid eurosid. Esimesed mobiilsed kainestuspunktid peaksid tänavatele ilmuma juba järgmisel aastal.

SEOTUD LOOD:

Tulevane siseminister Mart Helme: ministrid saavad juua täis peaga ringisõitmiseks eraldi autod

PILTUUDIS: politsei ootab Tallinna Ülikooli aktuse lõppu, et vahistada kõik hobusevargad

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles