Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kas tunned enda omad ära? Politsei otsib taga kadunud jalanõude omanikke

Sel aastal leitud jalanõud, millele politsei nüüd omanikke otsib. (foto: Reelika Riimand)
jagamist

Politsei kätte on aastate jooksul erinevaid teid pidi jõudnud sajad paarid omanikuta jalanõusid. Nüüd otsitakse taga nende päris omanikke.

„Meie kadunud asjade laod on täis igasugust träni, millele nende omanikud pole järele tulnud. Laos on leitud ja varaste käest konfiskeeritud mobiiltelefone, jalgrattaid, riideid, tehnikaseadmeid ja kummalisel kombel ka sadu paare jalanõusid, mis oma tee meie lattu leidnud on,“ rääkis Politsei- ja Piirivalveameti kadunud asjade osakonna juhataja Priit Saagpakk.

Kui mobiiltelefonidele ja televiisoritele tullakse üldjuhul mingi aja jooksul ikkagi järele või käiakse küsimas, et kas meile on neid toodud, siis jalanõude ja riietega on juba keerulisem – keegi ei otsi neid. See on tekitanud olukorra, kus meie laod ägavad ruumipuuduse all ja on nö juustuhaisu pidevalt täis,“ märkis Saagpakk.

Jalanõusid kaotatakse enim suvel ja aastavahetusel

„Nüüd pildistasimegi need omanikuta jalanõud üles leidmise kuu järgi – nagu näha, siis kaotatakse jalanõusid kõige rohkem suvekuudel, mis on ka loogiline ja siis jaanuaris, kus ilmselt tähistatakse aastavahetust nii, et sokidki lendavad jalast pidutsemise käigus,“ selgitas mees.

“Kuigi naised kipuvad legendi järgi olema suuremad jalanõude kaotajad nagu see Tuhkatriinu lugu oli, siis reaalsus on teine – põhiliselt kaotavad neid ära ikkagi mehed. Ja tavaliselt on põhjuseks ilmselt liigne alkoholitarbimine.”

„Kui keegi nüüd tunneb pildilt ära oma käimad, siis tasuks helistada politsei üldnumbril 112 ja sealt juhatatakse nad juba edasi kohta, kuhu nad saavad tulla oma jalanõusid identifitseerima,“ lisas politseiametnik.

Hea lugeja! Kas Sina oled viimasel ajal oma jalanõudest ilma jäänud? Kas tunned pildilt oma jalanõud ära? 

1 kommentaar

  • Herr Hartleb Deutschland

    14. dets. 2018 - 17:38

    Viimasel ajal nagu ei mäleta,et oleks jalanõud ära kaotanud,vana mees ka juba.Mälu pole enam endine.Seda aga mäletan surmatunnini,kui 1944 aastal Sinimägedest jooksu sain ja parema jala saabas Grenaderi mäel kaotsi läks. Eitää, kas seda pole keegi leidnud,oli selline ilus saabas,raudnaelad all ja puha…

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles