Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Katrin Lust kui suur erakondadeülene lepitaja: parteijuhid keelduvad minemast Kanal 2 debatti

Katrin Lust on praegu balli kuninganna! (foto: Kuuuurija saade)
jagamist

Täna saabus tõeline uudispomm: Eesti erakonnad on leidnud lõpuks ometi nende riigikogu valimiste ühise narratiivi – selleks on Katrin Lust. Nüüd on erakonnajuhid asunud lõpuks ometi ühise laua taha arutama, et keda nad veel üheskoos vihkavad.

Täna teatasid kuus erakonnajuhti ühispöördumises, et lükkavad tagasi Kanal 2 kutse osaleda valimiseelses teledebatis.

Parteijuhid on närvis

“Me ei nõustu sellega, et Kanal 2 on otsustanud valimiseelses teledebatis loobuda usaldusväärsetest saatejuhtidest, kellel on vajalik viisakus ja kogemus poliitilises debatis meie soga ärakuulamiseks ja meie jutule mittevahelesegamiseks,” seisab ühispöördumises, millele kirjutasid alla erakonnajuhid Kaja Kallas (Reform), Kristina Kallas (Eesti 200), Helir-Valdor Seeder (Isamaa), Jevgeni Ossinovski (SDE), Jüri Ratas (Kesk) ja Mart Helme (EKRE).

“Selle asemel kutsutakse erakondade juhte saatesse, kus kesksel kohal on meelelahutus ja saatejuhid. Meie hinnangul naeruvääristab see Riigikogu valimisi veelgi rohkem kui meie, poliitikud, seda seni oma valimisreklaamide ja lubadustega teha oleme suutnud,” lisasid nad pöördumises.

Poliitikud kardavad, et Lust röövib kogu tähelepanu

„Poliitikud näevad enne valimisi päevast päeva suurt vaeva, et ajada kärbseid pähe kõikidele valimisealistele kodanikele. Aga me kõik oleme näinud, kuidas Katrin Lust oma saateid juhib – ta ei lase mitte kellelgi teisel rääkida ja iga asja, mida meie ütleme, võib ta keerata oma võtmesse. Ei ole vaja, et poliitilise debati saadet juhiks veel üks poliitikuna käituv inimene,“ märkisid asjaosalised oma pöördumises.

Parteijuhid teatasid, et peavad mõtlemisvaba ajakirjanduse rolli valimiseelsel perioodil ülioluliseks.

“Tänu meedia igapäevatööle saavad valijad ülivähe aimu sellest, millised on Eesti ees seisvad väljakutsed lähiaastatel ning missuguseid pseudolahendusi erinevad poliitilised erakonnad nendega tegelemiseks välja pakuvad. Viimastel nädalatel on poliitdebattide arv mõistetavalt mitmekordistunud, et valijal oleks veelgi keerulisem kujundada oma valimiseelistus ning teha 3. märtsil lõplik valik. Tunnustame ajakirjandust selle sisuka ja tänuväärse töö eest!,” seisis avalduses.

Kas Lustist saabki parteide igavese vaenu lõpetaja?

“Nüüd, kui me oleme koos leidnud selle ühisosa, mida oleme nii kaua otsinud, siis tekkis meil mõte, et miks mitte uurida edasi ja leida üles ka teised võimalikud ühisosad – laual on nüüd suur küsimus, kas meil, parteijuhtidel, on veel taolisi isikuid või teemasid, mida me kõik koos ei salli? Kui leiame ka need teised ühisosad, siis siit on juba üheskoos edasi hulga lihtsam minna – kõik ikka parema Eesti tuleviku nimel,” seisis avalduses.

Kanal 2 teatas eelmisel nädalal, et peaministrikandidaatide debati saatejuhid on Katrin Lust ja Jüri Butšakov. Kanal 2 otsesaade “Peaministrikandidaatide debatt” pidi jõudma Kanal 2 ekraanile mõned päevad enne riigikogu valimisi ehk 27. veebruaril.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles