Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KEHAKEELEEKSPERT: mulle tundub, et tegemist on püramiidiskeemi pähemäärimisega

Kas tõesti üritas Kaja Kallas määrida Kadri Simsonile pähe mingit püramiidiskeemi? (foto: lugeja tänavalt)
jagamist

Läti tunnustatud kehakeeleeksperdi Edgars Balodise hinnangul on Kaja Kallase ja Kadri Simsoni kohtumise näol tegemist kahe endise sõbranna kokkusaamisega, kus üks kutsus teise kohvikusse, et talle uut võrkturundust või püramiidiskeemi pähe määrida.

Kallase ja Simsoni kohtumisel toimuva hindamiseks ei saanud me kasutada ühegi Eestis tegutseva kehakeeleeksperdi arvamust, sest see oleks võinud olla kallutatud. Seetõttu kutsusime ruttu appi juhuslikult Tallinnas visiidil oleva Läti äärmiselt tunnustatud kehakeeleeksperdi Edgars Balodise, kes on oma hinnangutega puusse pannud peamiselt oma kodumaal Lätis.

Asja juurde…

Seisame Edgarsiga ühe Tallinna kohviku ees ja siinsamas, kahe meetri kaugusel meist on klaasi taga kaks naisterahvast. Kõigepealt küsime mehelt, kas ta tunneb neid naisterahvaid?

„Ei, kahjuks ei tunne. Aga esmapilgul tundub, et tegemist on kenade naisterahvastega –raha neil mõlemal ilmselgelt on, sest paistavad pestud ja klanitud,“ märgib Edgars. „Aga loomulikult ei ole nad nii ilusad kui on meie Läti naised, no ei saa keegi Läti naiste vastu!“

Rahustame Edgarsit ja palume mehel selgitada meile, millest pajatab naiste kehakeel.

„Olles nüüd neid mõned minutid jälginud, jääb mulle mulje, ja ma ütlen seda ainult puhtalt kehakeele järgi, sest selles olen ma ekspert, et naised võivad olla vanad tuttavad. Aga sellised tuttavad, kes pole kaua omavahel suhelnud. Ma arvan, et ma ei eksi kui ütlen, et tegemist on keskkooliaegsete sõbrannadega, kes pole peale seda omavahel sõnagi vahetanud,“ paiskab Edgars välja esmamuljed.

Me ei ütle midagi, palume tal jätkata.

„Minu arvamus põhineb selle põhjal, mida ma sarnastest situatsioonides varemgi näinud olen. Vasakpoolne naisterahvas on avatuma kehakeelega aga tundub samal ajal nagu ikka ka pinges olevat. Parempoolne naisterahvas on kindlasti rohkem nö lukus kehakeelega. Selle põhjalt võin julgelt väita, et kutsujaks oli see vasakpoolne naisterahvas (Kaja Kallas, toim.) ja parempoolne (Kadri Simson, toim.) tunneb end pisut ebamugavalt,“ ütleb Edgars.

Seda näeme me ise ka

Ütleme Edgarsile, et sellest saame me ise ka aru. Mees solvub, kuid kogub end kiiresti. Palume Edgarsil selgitada, millest naised räägivad ja milles seisneb kohtumine.

„Mina arvan, et üks naine on kutsunud teise kohvile aga pole talle telefonis öelnud, milles seisneb kohtumise sisu. Kuidagi on ta suutnud aga selle oma keskkooliaegse sõbranna kohale meelitada. Ma pakun, et ta meelitas ta siia millegi sätendavaga, sest naistele meeldivad igasugused sätendavad ja läikivad asjad,“ selgitab Edgars.

„Arvestades kohtumise senist kulgu ja seda, kuidas naised end üleval peavad, pakun ma, et see vasakpoolne naine üritab parempoolsele tutvustada mingisugust ärivõimalust, mis tulevat ette ainult üks kord elus. Parempoolne tundub selle väite osas olevat vähemalt hetkel üsna skeptiline,“ sõnab kehakeeleekspert.

Lähme juba sisu juurde, Edgars!

„Vaadates, kuidas vasakpoolne žestikuleerib ja kätega vehib ja püüab teist poolt veenda ja kuidas teine pool eriti kaasa ei taha tulla, tundub mulle, et tegemist on klassikalise püramiidiskeemi või võrkturundusalase kohtumisega,“ prahvatab Edgars lõpuks.

„On aru saada, et vasakpoolne püüab oma kehakeelega ja jutuga teha selgeks, et tegemist on suurepärase ärivõimalusega, mis muudab teise elu igaveseks. Samas jääb natuke mulje, et see pähemäärija ise eriti oma tootesse ei usu. Selline mulje lihtsalt jääb,“ selgitab Edgars.

„See naisterahvas, kellele seda võrkturundust pähe määritakse, tundub oma huvi teesklevat. Seda reedavad liiga sagedased peanoogutused ja siia-sinna ekslev pilk,“ arvab Edgars.

Ühel hetkel kohtumine lõpeb ja naised tõusevad püsti oma laua tagant ning lahkuvad. Selgitame Edgarsile, kes olid need naised ja mis olukorras nad hetkel Eesti poliitikas on.

„No ma ju ütlesin, et tegemist on mingi püramiidiskeemi pähemäärimisega,“ on Edgars õnnelik, et elus kordki tal täppi läks.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles