Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KEHAKEELEEKSPERT: peaminister Jüri Ratas põeb tõenäoliselt Stockholmi sündroomi

Kehakeeleeksperdi hinnangul põeb Eesti peaminister Jüri Ratas Stockholmi sündroomi.
jagamist

Läti tunnustatud kehakeeleeksperdi Edgars Balodise hinnangul põeb Eesti peaminister Jüri Ratas kaugelearenenud Stockholmi sündroomi, millel lähiajal tulemas tõenäoliselt õudne lõpp.

Diskleimer: peaminister Jüri Ratase ja tema koalitsioonipartner EKRE juhtliikmete suhete hindamiseks ei saanud me kasutada ühegi Eestis tegutseva kehakeeleeksperdi arvamust, sest see oleks võinud olla kallutatud. Seetõttu kutsusime ruttu appi taas juhuslikult Tallinnas visiidil oleva Läti äärmiselt tunnustatud ja armastatud kehakeeleeksperdi Edgars Balodise, kes on oma hinnangutega puusse pannud peamiselt oma kodumaal Lätis.

Asja juurde…

Istume Edgarsiga ühes Tallinna vanalinna kohvikus teleka ees ja siinsamas, paarisaja meetri kaugusel toimub riigikogu istung, kus selgitusi jagavad peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme ja mingi kolmas maskis tüüp. Kõigepealt küsime Balodiselt, kas ta tunneb neid mehi telekas?

„Ei, kahjuks ei tunne. Aga esmapilgul tundub, et tegemist on kenade meesterahvastega –raha neil mõlemal ilmselgelt on, sest paistavad pestud ja klanitud. Ka on kahel neist ees maskid, seega 100% oma väidetes kindel pole,“ märgib Edgars. „Aga loomulikult ei ole nad nii ilusad kui on meie Läti mehed, no ei saa keegi Läti meeste vastu!“

Rahustame Edgarsit ja palume mehel selgitada meile, millest pajatab kahe mehe (osutame peaminister Ratase ja rahandusminister Helmele) kehakeel.

„Olles nüüd neid mõned minutid jälginud, jääb mulle mulje, ja ma ütlen seda ainult puhtalt kehakeele järgi, sest selles olen ma ekspert, et nende meeste vahel on tärganud või on tärkamas sügav sõltuvussuhe. Kindlasti ei ole nad vanad head tuttavad, sest muidu vaataksid nad koos telefonis meeme või mõnda Youtube videot. Ma arvan, et ma ei eksi kui ütlen, et tegemist on kahe mehega, keda ühendavad ilmselt üks ja seesama vangla,“ paiskab Edgars välja esmamuljed.

Me ei ütle midagi, palume tal jätkata…

„Minu arvamus põhineb selle põhjal, mida ma sarnastest situatsioonides varemgi näinud olen. Vasakpoolne meesterahvas (Martin Helme, toim) on avatuma kehakeelega aga tundub samal ajal nagu ikka ka natuke pinges olevat. Parempoolne meesterahvas (peaminister Ratas, toim) on kindlasti rohkem nö lukus kehakeelega, sest peidab oma käsi laua alla või vehib kohati nendega närviselt. Ka piilub parempoolne silmanurgast vasakpoolset pidevalt. Selle põhjalt võin julgelt väita, et mõlemad tunnevad pisut ebamugavust, sest justkui tahe sõbraks saada on, siis ei oska kumbki antud situatsioonis seda välja näidata,“ ütleb Edgars.

Seda näeme me ise ka…

Ütleme Edgarsile, et sellest saame me ise ka aru. Mees solvub, kuid kogub end kiiresti. Palume Edgarsil selgitada, millest mehed vaikivad ja mis saab edasi.

„Mina arvan, et juhuslikult nad kokku sattunud seal pole. Ilmselt on nii üks kui teine pool näinud vaeva, et nad kokku istuma pandaks. Seda muidugi kumbki eraldi enne seda istumist. Vaikivad nad sellest, kuidas ja kas nad suurteks sõpradeks võiksid saada,“ arvab Edgars.

„Arvestades kohtumise senist kulgu ja seda, kuidas mehed end üleval peavad, pakun ma, et siin võib asi veel susisema hakata,“ sõnab kehakeeleekspert.

Ühel hetkel ülekanne telekast lõpeb ja selgitame Edgarsile, kes olid need mehed, millised on viimased uudised ning mis olukorras nad hetkel Eesti poliitikas on.

Mingi köhiv maskis mees, vangistaja ja vangistatu.

„Ahnii siis hoopis – no siis te saite minust lihtsalt valesti aru praegu. Siis on asi ikka väga selge – see peaminister peab tõenäoliselt Stockholmi sündroomi ja see ilma maskita mees on vangistaja, kes naudib olukorda väga,“ on Edgars õnnelik, et elus kordki tal täppi läks.

„Ja ütlen kohe ka ära, et siin enam mingit lõputut õudust tulemas pole, vaid tulemas on õudne ja kiire lõpp!“ hüüatab kehakeeleekspert veel.

Selgitame talle uuesti kogu praeguse valitsuse ajaloo, suuremad skandaalid ja veel suuremad vabandamised.

„Ahnii, hoopis siis niimoodi asjad. No siis saite te jälle minust praegu valesti aru – tahtsingi öelda, et õudne lõpp võib olla tegelikult ka väga pikalt kestev protsess,“ lisab Edgars.

Jätame Läti tunnustatuima kehakeeleeksperdi kohvikusse päikest ja odavat õlut edasi nautima ja kõnnime lihtsalt minema.

Hea lugeja! Mida arvad Sina Läti kehakeeleeksperdist – kas mees tuleks kohe riigist välja saata või võib ta oma õlle Raekoja platsil ära lõpetada? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka meie jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha

Kommentaarid (2)

  • Tõnu Truus

   6. mai 2020 - 18:25

   Kõige humoorikam kogu loos minu jaoks: ” Jätame ….odavat õlut edasi nautima …. kohvikus Raekoja platsil”.

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles