Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KEHAKEELEEKSPERT: selle talvega näeme me veel janti kuni maikuuni

Enne aprillikuu lõppu pole mõtet oma soojast urust välja tulla!
jagamist

Põhjapoolne Eesti uppus sellel nädalal taas lumme, lõunas ja läänes sadas vihma. On raske aru saada, mida ilm täpselt teeb ja seetõttu kutsusime appi kehakeeleeksperdi, kes seletab lahti, mis täpselt talvel veel plaanis on.

Kõigepealt uurime, et kuidas saab kehakeeleekspert olla ekspert aastaaegade osas. Meie eksperdil on vastus nagu varnast võtta.

„Teate, looduses oleme me kõik üks – me kõik oleme hingavad, tundvad elusorganismid – pole mingit vahet, kas inimene või planeet – käitumismuster kipub ikkagi sarnane olema,“ kinnitas oma eksperdistaatust meile kehakeeleekspert ja psühholoog Markus-Aino Saarepuu.

Jäime uskuma, sest ekspert vehkis kätega ja tal oli usaldusväärse mustriga sall kaelas.

Ekspert oskab talve käitumist hinnata puhtalt ainult ühte hange vaadates

„Võtame kasvõi sellesama hange siin (seisame Tallinna kesklinnas ühe paneelmaja ees parklas, toim.) – teie jaoks on see suvaline hang aga mina näen siin struktuuri ja etteaimatavust,“ selgitas mees.

Need tropid ei kao meie loodusest veel niipea.

„Korraks läks meil siin Eestis päris soojaks ja lumi sulas ära. Kõik hõiskasid, et kevad ongi käes ja peeti juba talve matuseid. Kuid mind talv ära ei petnud – tema kehakeel kõneles kõike muud. Ma ütlen teile kohe ära, et selle talvega saame veel vaeva näha,“ ennustas ekspert.

Tuleb pehmepoolne ja pikk talv

„Minu hinnangul jätkub märts samal kursil nagu siiani ehk kõik muutub kogu aeg. Külmetab ja külmetab ja siis jälle sulatab ja sulatab. Taevast tuleb alla lund ja lörtsi, vahepeale selgemat ilma. Ehk siis saame näha nii ühtemoodi ilma kui teistmoodi ilma. Ja nii kestab see vähemalt maikuuni,“ kinnitas ekspert jalaga hanges songides.

Palusime kehakeeleeksperdil teha hangele täisanalüüs. Avaldame selle siin täies mahus.

Talv on endiselt kuri

KEHAHOIAK. Kogu talve kehahoiak ütleb praegu meile, et mehed, hoidke eemale, siit tuleb üks kuri aastaaeg, kes veel kuhugi ei tagane! Kogu tema keha on paindes ja pinge all nagu vibu ja selline vibu, millel katkeb kohe kas nöör või vibupuu ise.Vaadake ise, kuidas lumi on paindesse ajanud kasvõi õunapuud, millel juba pungad küljes – talv annab selge sõnumi – ära pressi, pung, vara veel! Igal juhul tähendab senine käitumine halba ja on äärmiselt lumeohtlik!

KÄED. Talv käitub praegu nii nagu tal oleksid käed taskus, kui mõistate seda. Aga need käed on seal rusikas, mis näitab seda, et ta ei tule otseselt iga päev rusikatega vehkima ehk siis ei saada meile peale lund aga vajadusel on ta valmis rusikad käiku laskma kui vajadus tekib. Ja see vajadus teisipäeval tekkis kui talv Tallinna lumme uputas. Nüüd kõnnib talv jälle mingi aja käed taskus aga võin teile kinnitada, et käed pole surutud tasku põhja – ta on vajadusel valmis kiirelt oma rusikad välja tõmbama ja näiteks Jevgeni Ossinovski auto lumega katma nii, et vaene mees ei jõua kõike mahagi pühkida.

KÜÜRUS SELG. Olete kunagi näinud kassi, keda rünnatakse? Täpselt samas asendis on ka talv ja tema selg – küürus ja ründevalmis. Ainult ohtlikus olukorras ja nurka surutud loom on sellises asendis, mitte keegi teine. See viitab väga konkreetselt sellele, et talv võitleb kevade ehk surmani ja ohvreid valimata.

PEA SUUNATUD ETTE. Iga jahiloom, kes valmistub iga sekund ründama, surub oma pea pisut ettepoole. Sellele on kaks eesmärki – olla hirmutavam ja suurem vaenlase jaoks ja samas ise paremini näha. Sama teeb ka talv – pilved on mõni päev tumedad ja kiirustavad lund maale laskma.

KOKKUVÕTE: Mitte miski ei takista hetkel talve tegemast seda, mida ta igal aastal teeb – ehk on talv. Näeme kuni aprilli lõpuni suurt heitlikkust ja nagu enne öeldud – lund, külma, sula, lörtsi, libedat, soojemat ja pilvist või vähempilvist. Ehk kokkuvõttes võib öelda, et igasugust ilma tuleb veel enne kui soojaks läheb päriselt ning talv oma kõrvad lõplikult pea alla paneb.

Üks pisut rohkem lootust kevadeootust andev pilt ka siia, et üleüldine foon nii masendav poleks.

Suverehve pole mõtet enne aprilli alla panna

Oleme täiesti pahviks löödud. Kehakeeleekspert rääkis kõike seda ainult ühte suvalist Tallinna magalarajoonis asuvat hange jalaga toksides. Kuigi oleme hämmastuses eksperdi analüüsist, on väike murelik umbusk ikkagi sees. Murepilvede hajutamiseks küsime eksperdilt, et kas kõik öeldu on ikka puhas kuld ja kevadine muld.

“Ma ei eksi mitte kunagi, 100% õige tulemus on alati garanteeritud,” uhkustas kehakeeleekspert lõpetuseks.

„Ega see pole mingi seapõrna pealt ennustamine või mingite kallite meteoroloogiaarvutite koostatud ilmahindamismudel – see on puhas kehakeeleteadus, mis ei eksi peaaegu kunagi. Välja arvatud siis, kui ta eksib,“ lisas ta.

Hea lugeja! Mida arvad Sina sellest, et talv veel niipea ei tulegi? Kas peaks ikka mingi sea veristama ja üle kontrollima tema põrna pealt? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

1 kommentaar

 • Küsitlus

  7. märts 2019 - 11:00

  Küsitlus:

  Kui kaua aega te oma päevast nende artiklite kirjutamisele raiskate?

  Kas teil on mitmeliikmeline tiim?

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles