Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kes teeb, see jõuab: President Kersti Kaljulaid osaleb voodireklaamis ja vahetas Etioopias nime

Vasakul Eesti Vabariigi president Eesti Vabariigi (foto: Presidendi kantselei)
jagamist

Eesti president Kersti Kaljulaidil on olnud viimasel ajal väga palju tegemist – naine jõudis osaleda voodireklaamis ning vahetas Etioopia visiidil ajutiselt nime.

Paljud eestlased on näinud viimastel päevadel teles reklaamklippi, kus üks Eestis tegutsev voodifirma reklaamib oma toodet. Üllatav asja juures on, et reklaami peaosaline on Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Klipis näidatakse Kadrioru lossi ees seisvat presidendi ametiautot ning tema turvamehi. Ühel hetkel märkavad turvamehed, et kell on liiga palju ja president hilineb oma kohtumisele. Nad tormavad presidendi magamistuppa, kus avastavad president Kaljulaidi magamast oma voodis, mille kõrval pläriseb äratuskell.

Vaata reklaamklippi siit:

Tasa, karu magab! (video Youtube-ist)

Esmakordsel vaatamisel võib tunduda, et tegemist ei ole proua presidendi, vaid tema dublandiga, kuid siis näidatakse öökappi, millel on president oma abikaasaga ja kõik kahtlused ongi hajunud – tegemist on tõesti Kersti Kaljulaidiga.

Ka tundub, et kogu reklaam on kokku pandud Kadrioru lossi turvavideode klippidest. Kuidas sai üks voodifirma neile ligi ja ka loa neid kasutada, pole veel selge.

Kuid see pole ainuke seiklus presidendil.

Etioopia visiidi lõpuni peab president kandma uut ajutist nime

Täna viibiv president Kaljulaid aga hoopis Etioopia visiidil, kus on juhtunud ka juba esimene diplomaatiline äpardus.

Nimelt kohtus Etioopias Addis Abebas Aafrika Liidu tippkohtumisel osalev president Kersti Kaljulaid pühapäeval Zimbabwe riigipea Emmerson Mnangagwaga. Kohtumist kajastanud Zimbabwe ajaleht ZimEye nimetas uudisloos Kersti Kaljulaidi läbivalt Eesti Vabariigiks. Loe täispikka lugu siit!

Zimbabwe ajaleht kutsub Eesti presidenti Eesti Vabariigiks. Uudisloost selgub ka, et kinniste uste taga toimunud kohtumisel söödi tunni ajaga ära palju puuvilju.

Eesti Vabariigi presidendi kantselei esitas küll ametliku noodi nii Zimbabwe kui Etioopia valitsusele, kuid selle peale kehitati seal ainult õlgu ja öeldi, et president, kes nüüd kannab ajutiselt nime Eesti Vabariigi, peab seda nime kandma visiidi lõpuni, sest kõik nimesildid olid juba trükitud ja Etioopial pole raha nende ümbertegemiseks.

Zimbabwe omakorda teatas, et neil pole raha, et oma uudisteportaalis presidendi nimi ära muuta.

President Eesti Vabariigi (endise nimega Kersti Kaljulaid) ega presidendi kantselei pole piinlikku diplomaatilist vahejuhtumit rohkem kommenteerinud.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles