Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KESKAEG TAGASI? Eesti suunamudijatest sisutootjad olid eile sunnitud sööma ilma sellest pilti tegemata

Eile ega täna pole teistel EMO-sse asja - see on paksult täis suunamudijaid ja sisutootjaid.
jagamist

Eile oli must päev nii sotsiaalmeedias kui erakorralise meditsiini osakondades üle Eesti – Facebook, Instagram ja WhatsApp ei toiminud. Mustamäe EMO-sse toodi kümneid suunamudijatest sisutootjaid, kellel kõigil diagnoositi tõsine sotsiaalmeediapuudus.

Probleem sotsiaalmeediakanalitega algas eile hommikul ja tänaseks on kõik kanalid taas töökorras. Sama ei saa kahjuks öelda Eesti suunamudijatest sisutootjate kohta, kellest paljud viibivad siiani haiglaravil.

EMO oli ülekoormatud

„Eilne päev oli minu jaoks üks kohutavamaid päevi mu elus. Hommik algas täiesti normaalselt kui järsku kuulsin ülakorruselt karjatust ja siis tumedat mütsatust. Jooksin oma poja Kevini tuppa ja nägin teda maas lamamas, suunurgad vahused,“ meenutab ühe suunamudija ema Hille eilse päeva kohutavaid sündmusi.

„Püüdsin oma poega raputada ja teadvusele tuua aga ainuke asi, mida ta suutis öelda, oli miski, mis kõlas nagu koera haugatus, ROFL-ROFL, just nii see kõlaski,“ kirjeldas Hille oma poja šokiseisundisse langemist.

„Viisime ta loomulikult kohe EMOsse, kus meie suureks üllatuseks ootas järjekorras kümneid täpselt samade sümptomitega noori inimesi. See oli õudne vaatepilt – osad oksendasid, osad vahtisid ringi nagu näeksid nad ümbritsevat esimest korda aga üks oli kõigil ühine joon – kõik kraapisid oma telefonide ekraane nii, et sõrmed olid verised,“ ütles Hille.

„Arstid pidid neile pajalapid teibiga ümber käte siduma, et nad oma sõrmi kondini ära ei kulutaks.“

Pilti sai toidust teha aga mitte seda sotsiaalmeediasse üles laadida. Kuid kas sa tegelikult siis üldse sõid kui teised ei tea?

Inimesed nälgisid

Inimesed üle maailma täheldasid eile, et Facebookis ei saa korralikult vaadata pilte, üles laadida fotosid ega lisada albumeid. Pilte ei kuvanud korralikult ka Instagramis, samuti Facebooki Messengeris.

„Inimesed ei saanud üles laadida ei oma toidupilte ega vaadata teiste omi! See on ju täielik inimõiguste rikkumine! Minu laps istus toidulaua taha, tegi pildi toidust ja üritas seda siis kohe ka Instagrammi laadida. See on tema rituaal, ta ei saa enne söömagi hakata kui pole oma 23-le jälgijale teada andnud, mida ta nüüd sööb. Ja siis kui ta sellest aru sai, lõi ta endale kahvli kätte kinni ja üritas nüri noaga oma kõhtu lahti lõigata,“ meenutab peamiselt Youtubes sisu loova Christa-Änniky isa eilset päeva.

„Alles EMO-s tilgutite all tuli tütrel pilt ette. Õnneks oli ta rahustitest nii sassis, et kui me näitasime talle telefonist mingeid tema eelmiste päevade pilte toidust, siis rahunes ta lõpuks ka maha,“ rääkis Christa-Änniky isa.

„Kahtlustan, et selle juurvilja peame nüüd küll maha kandma ja uue tegema.“

Tänapäevane moodne haigus – raskekujuline sotsiaalmeediapuudus.

Kahjusid alles lüüakse kokku

Toimetusele teadaolevalt toodi EMO-sse eile ka üks sisutootja, kelle jaoks saabus arstiabi liiga hilja ja keda tavaellu tõenäoliselt enam tagasi lasta ei saa.

„Tõepoolest viibib üks neist suunamudijatest meil intensiivravis ja saab hetkel väga tugevaid rahusteid. Temaga läks selles mõttes halvasti, et ta oli hakanud ikkagi sööma, mis siis, et pilti toidust üles laadida ei saanud. Selles maailmas võrdub see praktiliselt enesetapuga,“ kirjeldas EMO valvearst Jaanus Toode ühe raskeima patsiendi saatust.

„Enamik neist ei taastu päris kindlasti ja nende ühiskonda tagasilaskmine on hetkel suure küsimärgi all,“ lisas valvearst.

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles