Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Keskkonnaamet: tervisesportlased segavad metsas harvesteride tööd

jagamist

Eestis on tekkinud olukord, kus aktiivseid puhkajaid on riigimetsas nii palju, et enam ei mahuta seal töötavaid harvestere häirimata metsa ära. Lahendusena pakutakse rahvasportlaste suunamist lageraiealadele, mida Eestis on jalaga segada.

Keskkonnaameti sõnul on probleem väga tõsine.

Rahvasportlased segavad

“Kui üks harvester sõidab läbi märgala, siis teeb ta seda praktiliselt hõljudes ja nii, et mingit jälge järele ei jää,” ütles Keskkonnaameti peadirektori asetäitja Leelo Kukk.

“Aga kui sealt paneb läbi paarkümmend inimest, siis jääb päris korralik loha järele ja tegelikult taastumine võtab aastaid ja aastaid aega,” selgitas ta.

Kuke sõnul ei taha amet looduses liikumist takistada, aga samas tuleb hea seista ka selle eest, et harvester segamatult lageraiet saaks teha. Sellises olukorras on väga keeruline leida tasakaalukohta.

Lahendus: sport lageraiealadele

Näiteks metsas tihti müttavad orienteerujate sõnul on orienteerumiseks parim maastik, kus on võimalikult vähe teid ja võimalikult palju erinevaid pinnavorme. Oluline on, et maastik oleks vaheldusrikas.

Nii ongi orienteerujad sunnitud aina enam metsa asemel mööda teid jooksma, sest harvesteride looduskaitsealasele tegevusele viidates ei luba keskkonnaamet kaitsealadel kontrollpunkte maastikule paigutada.

“Lahendus on loomulikult olemas – kõik rahvasportlased tuleb suunata lageraiealadele, mida Eestis on väga palju ja mida tuleb aina juurde,” selgitas Keskkonnaameti esindaja.

“Seal on kõik vabas õhus sportimise võimalused olemas – saab kännult kännule hüpata, kändude taga peitust mängida ja maas vedelev oksa ja muu risu on ju ideaalne takistusriba,” lisab ta.

SEOTUD LOOD:

FOTOUUDIS! RMK vahetab vanad segadusstekitavad riigimetsa sildid välja

Tänu lageraietele nimetatakse kõik senised terviserajad nüüd ümber takistusradadeks

SA EI TEA, MIDA TEHA OMA VÄLJAVÕETUD PENSIRAHAGA? MEIE TEAME: toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Nüüd, kui käima läks selle suve viimane soe nädal, siis kas arbuusiseemneid on veel mõtet maha panna või mitte?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles