Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kiik: valitsus kehtestab testikohustuse kümnest riigist saabunud Facebooki sõbrakutsetele

jagamist

Terviseminister Tanel Kiik, kes endiselt teeb nägu, nagu ta teaks, mida ta teeb, andis teada, et valitsus kehtestab testikohustuse kümnest riigist saabunud Facebooki sõbrakutse saatnutele.

Valitsuskabinet otsustas teisipäeva hommikul kehtestada omikroni tüve leviku tõttu Eestisse sisenemisel testikohustuse kaheksast Lõuna-Aafrika riigist ning Egiptusest ja Türgist saabunud Facebooki sõbrakutsetele.

Teadusnõukoja soovitusel

“Me kuulasime ära teadusnõukoja ülevaate omikroni tüvest, nii palju kui täna on teada, ja tulenevalt viiruse võimalikult kõrgemast metalevikust ja haiguseriskist otsustasime, et edaspidi on kohustuslik testimine inimestele, kes saadavad Facebooki sõbrakutse kaheksast Lõuna-Aafrika riigist ning Egiptusest ja Türgist,” ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

“Testimisest keeldujatele kehtib kohustuslik 10-päevane eneseisolatsioon. See reegel kehtib nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata sõbrakutse saatnutele,” lisas ta.

Nendeks riikideks on Lõuna-Aafrika Vabariik, Botswana, Malawi, Lesotho, Svaasimaa, Namiibia, Mosambiik, Zimbabwe ja täiendavalt Egiptus ja Türgi. Kiige sõnul lastakse siiski endiselt ja ilma testikohustuseta läbi Nigeeriast tulnud kirjad ja sõbrakutsed.

Kiige sõnul kontrollib eelnevat terviseameti superadministraator, kes kaasab vajadusel politsei- ja piirivalveameti IT-osakonda.

Küsimuse peale, et kas ehk ei peaks kohustuslikuks muutma hoopis Eestisse saabuvate kõikide lennureisijate testimist, sai terviseminister pahaseks:

“Mina ei tule teid õpetama, kuidas imiteerida teie töö tegemist ja ärge palun teie tulge mind õpetama, kuidas ma oma töö tegemist imiteerima peaksin,” sõnas Kiik.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

1 kommentaar

  • tapeedimuster

    1. dets. 2021 - 11:34

    Vajaksime peagi lahendust, kus kõigil on kogu aeg tester ninas ja andmed edastatakse pidevalt mobiilselt. Ja viirused naeraksid endil kõhud krampi.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles