Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KIIRANALÜÜS: just praegu on õige hetk libedaga kukkudes lahtine luumurd hankida

Valge nagu lumi ise - lahtine luumurd kaetuna valge marliga.
jagamist

Võttes arvesse erinevaid aspekte, nagu näiteks haiglate koormus, jää hõõrdefaktor ja kurikuulus nakkuskordaja R, on just praegusel hetkel kõige parem hetk libedaga kukkudes endale lahtine luumurd hankida.

Kiiranalüüs selgitab, miks.

Soodsate asjaolude kokkulangevus on hämmastav

Meie enda tehtud kiiranalüüs näitab, et õues libedaga kukkumiseks ja sellega kaasnevateks erinevateks luumurdudeks pole paremat aega, kui praegu.

Selle väite põhjenduseks toome välja 4 soodsat tingimust, mis hetkel valitsevad:

Haiglate koormus

Haiglates üle Eesti on hetkel küll sadu koroonahaigeid, kuid see ei koorma hetkel kogu meditsiinisüsteemi, jättes võimaluse ka muudeks tegevusteks, nagu näiteks värske kena luumurruga haiglasse saabujate ravimiseks. Me ei tea, mida hetkel Eestiski levima hakanud koroona omikroni tüvi teha võib hakata ja just seetõttu oleks just praegusel hetkel parim hetk minna tänavale ja lasta libedusel teha oma töö ning seejärel nautida Eesti meditsiinisüsteemi hüvesid.

Nakkuskordaja R

Täiendades eelmist haiglate koormuse punkti, saame kiiranalüüsi põhjal öelda, et koroona omikroni tüvi pole veel põhjustanud meie haiglates suurt koormust ning ka kurikuulus nakkuskordaja R pole veel näidanud katastroofilist tõusu, mis tähendab seda, et just sinu lahtine luumurd võib saada täpselt samasuurt tähelepanu, kui see koroonahaige, kes praegu haiglasse tuuakse. Võib olla nii, et juba vähem kui kuu pärast on nakkuskordaja R nii suur, et EMO ukse peal vaadatakse sinu lahtisele luumurrule küll kaastundlikult, kuid ravi asemel visatakse sinna üks paratsetamoolitablett ja soovitakse kiiret paranemist.

Lume- ja jääfaktor

Kui veel paar-paar päeva tagasi valitses Eestis väga ilus talveilm ja lund oli rohkelt, siis kukkumisoht oli pigem väike, sest paks lumi ju libe pole.

Kuid nüüd on viimased paar päeva valitsenud Eestis suur sula, mis on muutnud meie teed ja tänavad äärmiselt libedaks ja kukkumisoht on väga suur. Suur ja jätkuv sula tähendab kahjuks ka seda, et kui ära kaob lumi ja üsna varsti ka jää, siis väheneb ka libeduseoht. Ehk just praegu on õige hetk libedaga kukkudes lahtine luumurd hankida.

X-faktor

Me ei tea, mida see täpselt tähendab, aga on väga cool see siin ikkagi ära listida, et analüüs tunduks tõsiseltvõetavam. Ja muidugi sõnum on – pole paremat aega kukkuda ja end pooleks murda, kui praegu.

Mõnusat jätkuva vahelduva ilmaga talve nautimist, kallid lugejad!

Tunned end jõulumeeleolus ja äärmiselt heldena? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

1 kommentaar

  • Tapeedimuster

    14. dets. 2021 - 23:51

    Ja nautigem seda võimalust täiega sest sellel tegevusel puuduvad täielikult igasugused PIIRANGUD.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles