Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kinnisvaraarendajad Lukase peale solvunud: nüüd me ei tahagi lauluväljakul kinnisvara arendada

Minister Lukasest on saanud Eesti kinnisvaraarendajate jaoks sõimusõna.
jagamist

Kultuuriminister Tõnis Lukas ütles oma pühapäeval laulupeol peetud kõnes, et Tallinna lauluväljaku ümbrusse ei tohi rohkem uusarendusi rajada. See on omakorda üles ärritanud need kinnisvaraarendajad, kel oli plaan lauluväljak täis ehitada.

Lukas ütles oma pühapäevases kõnes, et kui tarvis, laulavad eestlased taas “Peatage Lasnamäe!”. See oli tema sõnul suunatud Tallinna lauluväljaku lähedale uusarenduste rajamise vastu.

Arendajad jonnivad nüüd

„Ma ütlen ausalt, et olen solvunud. Istusin terve nädalavahetuse lauluväljaku põhjaväravas kopa roolis ja ootasin laulupeo lõppu kannatlikult,“ märkis Peeter Tellis, kes on üks neist uusarendajatest, kellel oli plaan lauluväljak maju täis ehitada.

„Niikui esimesed inimesed hakkasid väljakult lahkuma, panin kopa sooja. Suur oli aga minu üllatus kui kuulsin kultuuriminister Tõnis Lukase kõnet! Ausaltöelda võttis hinge korraks täiesti kinni,“ meenutab Peeter Tellis.

„Ma nüüd ei teagi, kas ma tahan üldse sinna midagi ehitada või mitte! Sellist head tavalist tunnet küll ei ole, et tahaks kopa maasse lüüa ja ehitama hakata,“ on Peeter nüüd ministri sõnade peale solvunud.

Lukase sõnad ärritasid ka teisi

Kultuuriminister Lukas selgitas, et lauluväljak on ilusa koha peal ja surve ehitada sinna kõrgeid merevaatega maju on suur, aga kui alles jääb ainult laulukaar, siis ei saa laulupidusid tehniliselt korraldada.

Arendajate plaani kohaselt oleks lauluväljak ehitatud täis selliseid korterelamuid, mis nelja aasta jooksul niikuinii ära lagunevad – nii saanuks pidada ka laulupidu ja siis peale seda jälle uued kortermajad püsti panna. Nüüd on plaanidel kriips peal.

„Vastab tõele, et oleme ministrit survestamas käinud. Tema ei puutu üldse küll asjasse ja tema ei otsusta mitte kuidagi, et kas lauluväljakule või selle ümbrusesse midagi rajatakse aga see ei takistanud meid just teda survestamast,“ selgitab teine uusarendaja Jaanus Redel, kes samuti tundis end Lukase sõnadest puudutatuna.

„Kohtumisel ministriga vaatas ta mulle silma sisse ja kinnitas, et ma olen vale mehe käest tulnud luba küsima ehitustegevuseks lauluväljakul. Et tema ei otsusta ega tea midagi sellest. Ja siis lähen mina oma sõprade ja sugulastega laulupeole ja kuulen kõnepuldist, kuidas sellestsamast ministrist on järsku saanud suur otsustaja ja kinnisvaraarendusele käe ettepanija!“ kirjeldab Redel juhtunut.

Arendajal polnud laulupeol ruumi isegi häbi pärast maa alla vajuda

„Ma tahtsin oma sõprade ja pere ees häbi pärast maa alla vajuda – olin ju nad toonud praktiliselt ehitusplatsile uut arendust näitama ja siis selline laks vastu nägu ministrilt!“ kommenteeris Redel ministri kõnet.

„Ka mina ei tunne hetkel end just eriti oodatuna siia kinnisvara arendama, kui nüüd lõpuni aus olen,“ lisas Redel.

Üleeilsel laulupeo põhikontserdil tekkis olukord, kus kõik soovijad ei mahtunud lauluväljakule ära ja piletite müük tuli väravates ohutuse kaalutlustel peatada. “Peame endale teadvustama, et mahtumisel või mittemahtumisel on konkreetsed põhjused. Et tulevikus olukord halvemaks ei läheks, ei tohiks selliseid arendusi lauluväljakule tulla,” rääkis Lukas siis.

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles