Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kirjanike liit Peeter Helmet välja ei heida: ta väitis, et valmistas neid ette traditsiooniliseks perekonnaks

Vaga vesi, pedofiilne põhi.
jagamist

Eesti Kirjanike Liit otsustas, et ei heida lapseealise seksuaalses ahvatlemises süüdi mõistetud kirjanik Peeter Helmet liidust välja. Põhjenduseks toodi, et Helme selgitas liidule, et valmistas lapsi ette traditsiooniliseks perekonnaks.

Harju maakohus mõistis kirjanik Peeter Helme lapseealise seksuaalses ahvatlemises süüdi novembri lõpus, kohus määras talle karistuseks ühe aasta ja nelja kuu pikkuse vangistuse tingimisi kaheaastase katseajaga. Helme on lubanud otsuse edasi kaevata, sest kohus polevat võtnud arvesse riigi üleüldist perepoliitikat.

Põhjendatud otsus

Eesti Kirjanike Liidu (EKL) esimees Tiit Aleksejev kinnitas, et liit otsustas esmaspäevasel koosolekul peale pikka arutelu Helmet liidust mitte välja heita.

“EKL mõistab tingimusteta ja üksmeelselt hukka Peeter Helme pedofiilsed tegevused ja ebaeetilise käitumise ning nende õigustamise sõnavabadusega ja kirjanduse harrastamisega,” lisas Aleksejev.

„Aga me ei saa inimest liidust välja heita ainult sellepärast, et kohus nii otsustanud on,“ märkis ta.

„Küsisime selgitust ka Peeter Helmelt endalt ja tema ütles, et kõik kohtuotsuses kirjeldatu vastab küll tõele, kuid ta ei teinud seda oma isiklike pervessete seksuaalihade täitmiseks, vaid et ta valmistas neid ette traditsiooniliseks perekonnaks,“ seisis EKLi otsuses.

“Nimelt selgitas ta, et jõudis oma ohvriteni enne, kui seda jõudsid teha omasooiharad seksuaalkiskjad ja seega päästis ta need tumedast tulevikust, mis oleks nad päris kindlasti suunanud eemale traditsioonilisest perekonnast,” märkis Eesti Kirjanike Liidu juht.

„Sellest meile piisas.“

Kirjanike liit püsib kogemusel

„Seega leidsime, et liidust väljaviskamiseks pole piisavalt põhjust.“

„Ja pealegi – kui me hakkame sellise asja eest oma liikmeid välja viskama, siis meid ei jäägi siia kedagi alles ju?“ muretseb liidu juht.

„Meil on veel vähemalt 4 peidus pedofiili, 8 peidus homoseksuaali, kaks nekrofiili ja uue liikmena ka üks hobusekeppija Pärnumaalt – kas peaksime nemad ka välja viskama ainult selle eest, et ühiskonnas pole see normaalne käitumine?“

„Mõelge ise, mis šedöövrid sealt ükspäev tulema hakkavad ja Eestile maailmas kuulsust toovad! Tahate sellest ilma jääda?“

Eesti Kirjanike Liidu sõnul toetas nende otsust ka fakt, et ka mitte ükski konservatiiv Eestis pole siiamaani Peeter Helme tegusid avalikult hukka mõistnud.

Hea lugeja! Teeks seekord nii, et ei avaldaks üldse oma arvamust siin all kommentaarides – tehke seda Eesti Kirjanike Liidu kodulehel.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

1 kommentaar

 • Aivo

  31. dets. 2020 - 13:43

  Mis mängud need siis on, mida täiskasvanud jututubades mängivad?
  “Kui vana sa oled”?
  “8 aastane”.
  “Ma ka. Hakkame seksima”?

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles