Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Koalitsioon leppis täna kokku, et kui selle valitsusega jätkata, siis peab vähemalt rahvas kogu aeg purjus olema

Valitsus on otsustanud - samamoodi jätkamiseks peab rahvas olema pideva vine all. (foto: Sander Ilvest)
jagamist

Eile ja täna arutas valitsus Vihula mõisas eelarvestrateegiat. Kuigi eelarvestrateegias üksmeelele ei jõutud, lepiti kokku, et alkoholiaktsiis peab langema. Kõik said aru, et kaine peaga ei kannata seda valitsust ära ilmselt ükski täie mõistusega inimene.

Riigihalduse minister Jaak Aab kinnitas, et alkoholiaktsiisi langetamise täpsem arutelu veel jätkub, kuid kõik mõistsid, et taolise jamaga jätkamiseks peab ka kogu rahvas olema pidevalt erakordselt purjus.

Raske vine aitab ellu viia ka muid ebapopulaarseid otsuseid

“Kõik erakonnad olid konsensusel, et tuleb aktsiisi langetada,” lausus Aab. „Kõik erakonnad mõistsid, et kõik seni tehtu ja öeldu on ajanud rahva väga närvi ja ainuke võimalus olukorra päästmiseks on rahva mälu nö kustutamine riiklikul tasemel,“sõnas Aab.

„EKRE juhid olid kõige rohkem mures, sest nende valijad on olnud aastaid vine all ja tegelikult hakkavad väsima kogu sellest Läti ja Eesti vahet sõitmisest. Nemad nõudsid kõige rohkem, et alkoholi hind peab langema ja kohe. Nende valijate ootus on, et nad ei peaks enam sõitma nii kaugele, et tõmmata ennast iga õhtu niivõrd suurde joobesse, et unustaksid isegi oma nime,“ märkis peaminister Ratas.

“Nende valijad vajavad ka kõige rohkem, et pidevalt juua täis olla.”

Keskerakonnal läheb kõige lihtsamalt

„Meil läks selles mõttes natuke lihtsamalt, et meil on vaja täis joota iga päev ainult vanemad inimesed. Me lubasime neile, et tulemas on suuremat sorti pensionitõus aga seda no kuskilt küll ei paista,“ sõnas Ratas.

„Õnneks pensionärid ei kanna palju ja seega meie valijad saavad ennast juua väga odavalt täis ja leppida kõikide selgitustega, mida neile ütleme, et miks pensionitõusu ei tule,“ selgitas peaminister.

„Varsti saab iga penskar osta jälle paari euro eest pudeli, mis paneb isegi sandid korraks kõndima ja siis põõsa alla magama.“

Ratas kratsis pikalt kukalt enne kui sai aru, et ka penskarid on vaja täis joota, et nad kõike toimuvat ära kannataksid. (foto: Sander Ilvest)

Isamaa on ka mingi erakond, kes on seal valitsuses

Ainukesena oli mures Isamaa juht Helir-Valdor Seeder, kes kurtis, et tema erakonna valijad ei tarbi alkoholi, sest taolise erakonna ärakannatamiseks peab küll tarbima midagi kraadi kangemat kui alkoholi.

„Tõepoolest olime meie antud läbirääkimistel kõige rohkem mures. Meie üksikud valijad alkoholi ei tarbi, sest meie tegutseme nende jaoks täielikul metatasandil ja sinna jõudmiseks peab tarbima juba kas metanooli või narkootikume. Seega soovisime meie, et ka need seadustataks ja hinnad oleksid all. Kahjuks meid ei kuulatud ja oleme nüüd mures,“ märkis Seeder.

Kui koalitsioonilt uuriti, et mis saab nüüd siis aastaid kestnud rahva tervise propageerimisele kulutatud rahast ja panusest, siis naersid selle peale kõikide erakondade juhid.

„No kuulge, meie eesmärk pole mingi rahva tervis, vaid ikkagi see, et kõik oleksid kogu aeg täiesti koomas omadega – ainult nii saame me tegutseda ja rääkida nii nagu me tahame,“ kinnitasid kõikide erakondade juhid ühest suust.

Ainukesena püüdis protesteerida alkoholihinna langetamise vastu sotsiaalminister Tanel Kiik aga kui Mart Helme ja Jüri Ratas võtsid ta kaelalukku ja ähvardasid ta paruka maha lasta kui ta nõus pole, siis pidi ka Kiik alla andma ja nõustuma üldise seisukohaga.

Hea lugeja! Kas oled valitsuse otsusega rahul, et Sa ei pea enam Läti alkorallil osalema? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

 

SEOTUD LOOD:

Tulevase valitsuse ainukesed naisministrid käisid tutvumas Stenbocki maja köögipoolega

Ratas: Eesti mehe keskmist eluiga arvestades sureb kolmandik uuest valitsuskoalitsioonist niikuinii varsti ära

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • Joodik

  22. mai 2019 - 19:19

  Siuke mälukas on, et ei mäleta mis teema on

  Vasta
 • Marge Marcinkevicz

  24. mai 2019 - 02:12

  Täiesti kohutav artikkel. Milline tase? Teisest lausest edasi ei kannata enam lugeda. Ajakirjanikud – minge ära puhkusele.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles