Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Koalitsioon: meie omavaheline kemplemine on mõnus puhkus koroona ja energiaprobleemidest

Pingeline olukord. (pilt ei pruugi olla illustratiivne)
jagamist

Nii Reformierakond kui ka Keskerakond kinnitasid peale tänast järjekordset läbikukkunud omavahelist võimukemplemist, ametliku nimega energialäbirääkimisi, et poliitiline võimuvõitlus on hea vaheldus koroonale ja energiaprobleemidele.

Ka usuvad mitmed nende kahe erakonna poliitikud, et kui mõlemad osapooled piisavalt panustavad, suudetakse oma vaidlustega venitada kuni kevadeni, mil kõik probleemid iseenesest ära lahenevad.

“Lahke” Keskerakond

Keskerakond, kellel on nii lähi kui ka pikemas minevikus olnud suuri probleeme maksumaksja rahaga ringikäimisel ehk korruptsiooniga, soovib ka seekord otsustada, kellele maksumaksja raha läheb.

“Oleme Reformierakonnale äärmiselt tänulikud, et nad andsid meile võimaluse näidata end rahva silmis kui kangelasi, kes hoolivad absoluutselt igast eestimaalasest,” kommenteeris erakonna esimees Jüri Ratas.

“Kõik teavad, et taolist “papp kõigile” lahendust niikuinii ei tule, aga see annab meile võimaluse näidata, et kuigi me oleme koalitsioonis ja valitseme reformikatega koos riiki, siis me justkui seisame ka riigi kõige väetimate eest,” ütles Ratas.

“Ehk siis koroonakriisi haldamine hakkaski ära väsitama ja värske tuulena mõjub meie viimase nädala poliitkemplemine – näiteks Tanel Kiik sai tänu sellele pisutki puhkust ja nägi üle kahe aasta oma perekonda ja juuksurit,” lisas Ratas.

Keskerakonna juht Jüri Ratas ähvardas siiski Reformierakonda, et kui taoline venitamine jätkub, siis nende läbirääkimiste aken sulgub üsna peagi:

“Üleüleüleeile oli see poolvalla, üleüleeeile paokil, üleeile irvakil, eile poikvel, täna praokil, homme pilukil ja edasistel päevadel hakkab see ikka juba päris kinnipoole liikuma,” lubas Ratas.

“Kitsi” Reformierakond

Reformierakond, kes on end alati reklaaminud kui ettevõtjaid pooldava ja reformimeelse erakonnana, kes viib eestlased viie rikkaima Euroopa riigi hulka, usub samuti, et maksumaksja raha on samuti nende oma, aga seda peakski hoidma hoopis enda madratsi all või sukasääres.

“Oh jummel kui tore see praegune olukord on,” kommenteeris peaminister Kaja Kallas.

“Kui päris aus olla, siis me ei tahaks üldse oma raha…vabandust..maksumaksja raha nende enda hüvanguks anda, aga tundub, et mingi hetk midagi me ikkagi välja käima peame, kui tahame, et mina peaministrina jätkaksin,” kommenteeris Kallas.

“Igal juhul on tore, et meie koalitsioonipartner on samamoodi energia ja koroonakriisist väsinud ja suunab samuti kogu oma energia meie omavahelisse võimukemplemisse,” ütles Kallas.

“Et mitte lahendada meie siseriiklikke probleeme, oleme meie valmis tooma lauale Vene-kaardi, et rahvast veelgi rohkem hirmutada ja seega ka vaidluses aega võita,” lisas Kallas.

Nii Keskerakonna kui ka Reformierakonna poliitikud usuvad, et kui mõlemad osapooled piisavalt panustavad, suudetakse oma vaidlustega venitada kuni kevadeni, mil kõik probleemid iseenesest ära lahenevad.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

1 kommentaar

 • nojah

  19. jaan. 2022 - 23:19

  Kaja vaatab ühelt poolt, aken veel lahti, aega küll.
  Jüri vaatab teiselt poolt, aken juba kinni, ei viitsi enam.
  Süüdi kõiges on aken, praegu veel terve klaasiga aken.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles