Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Koalitsiooni läbirääkimistel jõuti kokkuleppele vaesuse vähendamise programmi osas

Selline hakkab Tallinna raekoja plats välja nägema lähitulevikus.
jagamist

Keskerakond, EKRE ja Isamaa jõudsid eile hilisõhtul kokkuleppele riigis valitseva vaesuse vähendamise programmi põhipunktides. Üheks peamiseks vaeste mõjutamise vahendiks saab linnade peaväljakutele paigaldatavad näitlikustav-motiveerivad võllapuud.

Programm, mis saab nimeks „Vaesed kõlguvad võllas, rikkad sõidavad tõllas!“ näeb ette, et kõikide Eesti linnade keskväljakutele paigaldatakse võllapuud ja selle kõrvale kohalikust autosalongist pärit kõige kallim auto.

Inimesed vajavad konkreetset suunamist

Programmi eesmärgiks on inimestele teha puust ja punaseks, et kui jätkatakse valitud vaesuse teed, ootab võllapuu ehk surm, kui aga valitakse rikkaks olemise tee, saab juba sõita tõllas.

„Riigil ei ole raha, et seda helikopterilt rahvale visata ja sel viisil vaesust vähendada. Inimesed peavad ise aru saama, et riik on mõeldud poliitikute ambitsioonide täitmiseks, mitte rahva kukru arutuks täitmiseks. Rahvas peab peale riigile maksude maksmise juba ise hakkama saama,“ märkis EKRE esimees Mart Helme koalitsiooniläbirääkimiste laua taga.

„Reformierakond, kes valitses Eestist 17 aastat ja lubas pidevalt, et Eesti jõuab kohe-kohe viie rikkaima Euroopa riigi hulka, valetas lihtsalt rahvale otse näkku. Mitte midagi ei muutunud – vastupidi – lõhe rikaste ja vaeste vahel ainult süvenes. Meie loodav programm astub konkreetseid samme selleks, et vaeste osakaalu riigis vähendada,“ sõnas Helme.

Vaesur üritab oma elujärge parandada.

Ära anna kala, anna õng

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et vaesuse vähendamine on kõigi kolme erakonna prioriteet, sest kuigi raha Eestis liigub, on murekohaks vaeste ligipääs sellele. Õigemini vaeste vähene motiveeritus ja soov rahale läheneda.

“Riigi rahakott on niigi õhuke ja selle asemel, et anda inimestele kala, anname me neile õnge. Ehk siis seisame solidaarse vaeseks mitteolemise mudeli ja selle arendamise eest ja usume, et eile kokkulepitud programm aitab sellele igati kaasa,“ sõnas Ratas võimaliku koalitsiooni vaesusega võitlemise programmi kommenteerides.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder sõnas, et näeb inimeste vähest motiveeritust tänavatel iga päev.

„Ma käin autoga tööl ja märkan tihti tänavatel kõndivaid või ühistransporti kasutavaid inimesi. Miks need inimesed ei soovi tööl käia autoga? Miks kulutada ennast kõndimisega või õõtsuda viirustest kubisevates bussides kui on võimalus käia tööl autoga? Need mõtted ei lase mul öösiti magada ja sellepärast on tähtis, et meie motiveeriv programm jõuaks kindlasti iga Eesti inimeseni,“ rõhutas Seeder.

Võllapuude paigaldamist linnade keskväljakutele alustatakse niipea, kui on selge, et Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon tuleb.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles