Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KOHUSTUSLIK: Täna peavad eestlased vahetama suveväsimuse sügismasenduse vastu

No see vaatepilt peaks küll masenduse peale ilusti ajama!
jagamist

Seoses sügisese pööripäeva saabumisega peavad eestlased hiljemalt täna vahetama suveväsimuse sügismasenduse vastu. Üleminek väsimuselt masendusele on kohustuslik kõigile.

Tänane sügisene pööripäev üllatas meid küll ilusa päikesepaistelise ilmaga, aga kui pead kuulama valitsuse keelde ja käske koroonaviiruse teise laine teemadel, mida nad ise kuidagi ei täida, siis aitab see ilmselt inimestel ka kergemini väsimuselt masenduselt üle minna.

Vihmane ja porine sügise algus oleks parem

Tuntud psühholoogi Voldemar Kolga hinnangul võis siiski isegi aknast paistev päike teha inimeste tuju paremaks ja tuua rõõmu, võides nii hakata segama ka väsimuselt masendusele üleminekut.

„On üsna selge, et isegi väike päikesekiir toob rõõmu paljudesse Eestimaa peredesse ja see omakorda tähendab seda, et paljude inimeste jaoks võib suveväsimuselt üleminek sügismasendusele olla raskendatud või lükatakse seda üleminekut natukene edasi,“ arvab psühholoog Kolga.

„Seega oleks täna olnud mõistlik tõmmata akendele ette kardinad, teha tuba pimedaks, lugeda internetist ainult halbu uudiseid – nii toimub ka üleminek kergemini,“ märgib Kolga.

Sügismasendusele aitavad kaasa mitmed tegurid

Kolga sõnul polevat olukord siiski nii hull, kui paistab, sest sel sügisel aitab inimestel suveväsimuselt sujuvalt sügismasendusele üle minna eelkõige riigis ja poliitikas toimuv.

„Lisaks sellele, et kuskil kuklas hingab koroonaviiruse teine laine, on veel mitmed tegurid, mis aitavad inimestel lihtsamalt kevadväsimusele üle minna,“ selgitas Kolga.

„Näiteks kogu see laenuraha trall, kus samal ajal, kui terve riik peab rihma koomale tõmbama, laiab valitsus laenurahaga ja jagab seda lahkelt oma sõpradest miljonäridele,“ märkis Kolga.

„Või siis sellesama valitsuse teadaanne, et kohe-kohe pannakse keelud peale rahva pidutsemisele ja alkoholitarbimisele aga samal ajal ei suuda selle sama valitsuse minister kaamera ees isegi kolmetähelist sõna välja hääldada,“ loetles Kolga asju, mis peaks lihtrahval aitama lihtsamini masendusse vajuda.

„Ehk siis meie tubli valitsus ja poliitikud ei ole kadedad– kui ikka endal jääb masendusest ja väsimusest puudu, siis küll tulevad poliitikud appi ja nii saab ehk terve rahvas ka edukalt ja sujuvalt suveväsimuselt sügismasendusele üle mindud,“ loodab psühholoog Voldemar Kolga.

Ilusat sügismasenduse algust, kallid lugejad!

Hea lugeja! Kas Sina oled juba vahetanud suveväsimuse sügismasenduse vastu? Kui ei ole, siis mida kuradit Sa veel ootad? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides.

SEOTUD LOOD:

KOHUSTUSLIK! Täna peavad eestlased vahetama talvemasenduse kevadväsimuse vastu

KOHUSTUSLIK! Täna peavad eestlased vahetama sügismasenduse talvemasenduse vastu

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles