Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KOMPROMISS! Politsei andis protestijatele loa koguneda Tallinna kesklinna alla kuuluval Aegnal

Politsei pakub protesteerijatele võimalust protesteerida kesklinnas edasi.
jagamist

Kuigi politseile pole Tallinnas toimuvate meeleavalduste korraldamiseks laekunud ühtegi loataotlust, andis politsei nüüd ise neile rahumärgina loa koguneda Tallinna kesklinna alla kuuluval Aegna saarel.

Siseminister Kristian Jaani sõnas, et tegemist on konstruktiivse meetmega, et inimesed saaksid ohutus ja tervislikus keskkonnas oma arvamust ja meelsust avaldada, samas tehes seda kohas, mis vähemalt paberite järgi kuulub Tallinnas kesklinna alla.

Hea kompromiss

“Kuigi algselt oli politseil plaanis korraldada ka turvatud transport Aegna saarele, saime ruttu aru, et protestijatele ei meeldi riigi käsud ja korraldused,” kommenteeris siseminister Jaani.

“Seega tuleb kõigil Aegna saarele meelt avaldama minna soovijatel kasutada sinnajõudmiseks oma pead,” ütles ta.

Jaani lükkas kategooriliselt ümber ka kahtluse, et tegemist on politsei salaplaaniga saata protesteerijad n-ö jalust ära.

“Usume, et oleme leidnud tõeliselt hea kompromissi, mis rahuldab nii riiki kui ka meeleavaldajaid – kindlasti ei ole tegemist plaaniga saata kedagi silma alt ära, vastupidi,” lisas siseminister.

Politsei loodab parimat

PPA peadirektori Elmar Vaheri sõnul on politsei Aegnal kõik ettevalmistustööd protestideks juba teinud.

“Kuna senistest protestidest oli üsna keeruline aru saada, mille või kelle vastu protesteeritakse ja need teemad, mille üle protestiti, vahetusid igapäevaselt, tuligi selline mõte, et rajame Aegnale erinevad tsoonid erinevate protestide jaoks,” selgitas Vaher.

“Näiteks on seal eraldi kohad maskivastastele, NETSi vastu protestijatele, Kaja Kallase-vastastele, vaktsiinivastastele, lamemaalastele ja ei tule kõik kohe meeldegi, mille või kelle vastastele aga kinnitan, et kohad on igaühele olemas,” sõnas PPA juht.

Politseiriik leebus.

Tegevust jätkub nädalateks

„Meile tundub, et neil saab seal tore olema. Saavad oma saare peal asjad ära aetud ja meedia ei pea nendest enam kirjutama, arstid ja haiged ei pea pildi pealt nägema sadu inimesi, kes arvavad, et neid pole olemas või nad saavad Bill Gatesilt palka või mida nad seal kõik kokku arvavadki,” märkis Vaher.

Esialgse info kohaselt on saarele oodata ka mitmeid prominente.

Näiteks on juba teada, et Aegna saarel toimuvad meeleavalduste avaürituseks on riigikogulase Kalle Grünthali pidulik veepudeliavamine, hiljem on oodata mitmeid üritusi, muuhulgas näiteks Hannes Võrno meediaseminare, Telegrami teaduskatseid maa lameduse teemal ja valgusinglite õpitubasid.

Siseminister Kristian Jaani palub Aegna kohalikel saareelanikel püsida protestide ajal kodus ja asi kuidagi ära kannatada.

Siseministeeriumi ja PPA plaanidega käis tutvumas meie püstolreporter Holger-Hendrik Hang.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles