Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KOROONA PAHUPOOL: palgalõhe tõttu kaotavad mehed palgas naistest rohkem

Koroonaviiruse tõttu kannatavad mehed rohkem kui naised! Fakt! Vaata netist ise järgi!
jagamist

Tartu Ülikooli värske uuringu järgi on koroonaviiruse tõttu tõelised kannatajad mehed – kuna nemad saavad naistest ca 30% rohkem palka, kaotavad mehed ka rohkem raha.

Uuring näitab, et kuigi koroonapandeemia on olnud raske kõigile, siis eriti raske on see olnud just meestele, sest kui mehed kaotavad viiruse tõttu 1 euro, siis naised kaotavad samal ajal ainult 70 senti.

Palgalõhe lööb mehi valusalt

„Kuigi palgalõhe on Eestis hakanud kahanema, siis ametikohtade ja valdkondade võrdluses on töötasu erinevus endiselt suur ning just seetõttu on pandeemia mõju suurem just meestele,“ nentis uuringu läbi viinud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna professor Tarmo Kappar.

„Võtame suvalise näite: ühes ettevõttes töötav mees saab palka ca 4000 eurot ja samas ettevõttes ja samal positsioonil töötav naine saab palka 30% vähem ehk 2800 eurot,“ selgitas Kappar.

„Nüüd tulevad viiruse tõttu kärped, koondamised ja sulgemised –kumb on suurem kaotaja – mees või naine?“ küsib uuringu läbiviija.

„Loomulikult mees ju, sest tema kaotab rohkem oma palgas.“

STRESS: See finantstüüp sai just teada, et temaga samal pulgal olnud naiskolleeg lasti lahti ja tema palka vähendati 2%. (foto: erakogu)

Meestel veel lisakannatused

Uuringu läbi viinud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna professor Tarmo Kappari sõnul meeste kannatused siinkohal ei lõpe.

„Uuringut läbi viies ei vaadanud me kitsalt ainult palganumbrit, vaid arvestasime kannatuste arvestamisel ka muude faktoritega nagu näiteks sotsiaalsete teguritega,“ kommenteeris professor.

„Ka siin leidsime me, et suuremateks kannatajateks on üllatuslikult just mehed.“

„Lisaks kaotamisele palgas näeme me, et kui mehed on harjunud varasemalt veetma suurema osa oma ajast kas siis tööl või sõpradega, siis pandeemia tõttu on nad olnud sunnitud veetma suurema osa ajast hoopis kodus koos oma naiste ja lastega,“ selgitas ta.

„Ja loomulikult on see jätnud äärmiselt sügava jälje ka meeste psüühikale ning taaskord on nemad suuremad kaotajad, sest pole taolise eluviisiga lihtsalt niipalju harjunud, kui naised seda on,“ sõnas professor Kappar.

„Kokkuvõttes võimegi öelda, et kuigi see välja ei paista ja avalikult sellest palju ei räägita, siis koroonapandeemia tõelised kannatajad on just mehed,“ lisas ta.

Hea naislugeja! Kuigi te kaotasite töö koos, siis kuidas kavatsed Sina toetada oma meeskolleegi, kes kannatab pandeemia tõttu Sinust rohkem? Anna oma sammudest teada loo all kommentaarides!

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles