Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Külma tõttu kõnevõime kaotanud Briti sõduri juhtum pani Tapa sõjaväeosas käima ämmaäri

jagamist

Pärast eilset uudist, kus üks Briti sõdur väitis, et ta kaotas Tapa sõjaväeosas teenides külma tõttu kõnevõime, ummistavad väeosa väravat mehed, kes toovad sinna oma ämmasid ja naisi, lootes, et viimastega juhtub midagi sarnast.

Oma liigjutukate naiste ja ämmade toomine Tapa sõjaväelinnaku värava juurde algas juba eile, kui meediasse jõudis uudis, et 2017.aastal Eestis aega teeninud Suurbritannia relvajõudude soomussõidukite insener Chileshe Mwamba sattus enese sõnul äärmiselt külma temperatuuri kätte, mistõttu ta sai külmetamise tõttu nii ränga kogeluse, et tema jutt on teistele inimestele pea mõistetamatu.

Sama loodavad ämma toonud mehed

“Niikui ma täna hommikul seda uudist lugesin, panin kohe automootori sooja ja hakkasin ämma sisse pakkima,” selgitas 29-aastane Tartumaa mees Tanel Kuusk.

“Ämm hakkas natuke vastu küll, et kuhu me nüüd selle suure külmaga nii ootamatult sõidame, aga sain ta maha rahustatud, kui ütlesin, et küllap on Tapal asuvas ja pensionäridele mõeldud keelelaagris teisi temasuguseid veel,” selgitas Kuusk.

“Ja ma ei eksinudki – kui me täna enne lõunat kohale jõudsime, oli Tapa sõjaväelinnaku värava taga kümneid mehi sama asja pärast.”

“Kes oli toonud naise, kes naabrinaise, aga enamik kohaletulnud oli ikka liigjutuka ämma kaasa võtnud,” meenutab Kuusk tänaseid sündmusi Tapa sõjaväelinnaku värava taga.

“Üks kohalik mees oli käima pannud isegi väikese ämmakokkuostuäri – maksin talle 10 eurot, et ta võtaks minu ämma ka enda sooja bussi hoole alla ja annaks siis terve pundi korraga sõjaväelinnakule keelekümbluslaagri jaoks üle,” rõõmustas Kuusk.

Tapa sõjaväelinnaku pressiesindaja sõnul on tõepoolest linnaku värava taha kogunenud märkimisväärne arv vanemaid ja ka nooremaid naisterahvaid, kuid mingit pikemat kommentaari ta andma siiski ei soostunud.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis on Sinu arvates Eesti kõige põletavam probleem aastal 2023?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles