Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kultuuriminister Hartman: Ruuben Kaalep võlus mind vahenditega, millega ta integratsiooni parandama hakkab

Kultuuriminister Hartman on leidnud geniaalse viisi, kuidas Eestis integratsioon lõpuni viia.
jagamist

Kultuuriminister Piret Hartman nimetas EKRE poliitiku Ruuben Kaalepi integratsiooni sihtasutuse nõukogu liikmeks. “Ta võlus mind vahenditega, millega ta Eestis integratsiooni parandama hakkab,” tunnistas kultuuriminister.

Kultuuriminister Piret Hartmani sõnul oli tal algselt kahtlusi Ruuben Kaalepi meelsuse ja suhtumise osas teistesse rahvustesse, kuid pärast kohtumist hajusid kõik murepilved.

Tõeline šarm

“Oh, issand, mul siiani veel jalad ja käed värisevad sellest kohtumisest,” õhkab kultuuriminister Hartman.

“See, kuidas Ruubi (riigikogulane Ruuben Kaalep, toim) rääkis teistest rahvustest ja teise nahavärviga inimestest, uhhh, milline kirg, milline pühendumus,” meenutab Hartman kohtumist Kaalepiga.

2010. aasta rahvaloenduse seisuga olid 68,83% elanikest eestlased, 25,55% venelased, 2,07% ukrainlased, 1,16% valgevenelased, 0,79% soomlased, 0,18% tatarlased, 0,16% lätlased, 0,15% poolakad, 0,13% juudid, 0,15% leedulased, 0,14% sakslased ja 0,68% muud rahvused.

“Kui ta hakkas mulle rääkima seda, mida tema teiste siin Eestis elavate rahvustega ja teise nahavärviga inimestega teeks, siis ma lihtsalt sulasin.”

Integratsiooni töövahendid. (foto: Parema Integratsiooni Sihtasutus Sinine Äratus)

“Näiteks käis ta välja täiesti originaalse idee, kuidas viia läbi integratsiooni Eestis. Ta lubas, et kui tema saab otsustada, siis ta paneks kõik Eestis elavad teised rahvused ja teist nahavärvi inimesed ühte suurde ruumi kokku luku taha ja laseks sinna sisse naerugaasi – nii saaksid kõik sealviibijad läbi naeru omavahel ära leppida ja peale seda jälle sõbralikult ja harmoonias edasi elada,” kirjeldas kultuuriminister Kaalepi ideid paremaks integratsiooniks.

Küsimusele, et kas integratsiooni mõte pole neid muid rahvusi ja muu nahavärviga inimesi mitte integreerida just eestlastega, vastas Hartman nii:

“Muidugi on, muidugi on, ma ju ise küsisin ka kohe Ruubilt sama asja ja tal oli ka selleks briljantne vastus olemas – panna sinna eelpoolnimetatud punti ka kõik homoseksuaalid, üksikvanemad, üksikud lasteta naisterahvad, pehmete erialade tudengid ja üleüldse kõik need, kes ei mõtle konservatiivselt ehk noh, läbilõige ju tervest Eestist,” selgitas kultuuriminister Piret Hartman.

Ruuben Kaalep poseerimas integratsiooniks vajalike töövahenditega. (foto: Parema Integratsiooni Sihtasutus Sinine Äratus)

“Tal oli isegi nunnu käemärk välja mõeldud, mis peaks kõiki integreerituid edaspidi iseloomustama hakkama,” lisas Hartman.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (6)

 • Naljanina

  10. jaan. 2023 - 13:51

  Milline siirus Kaalepi poolt näidata sõrmedega märki, et tal on o-jalad.

  Vasta
 • Jutumoor

  10. jaan. 2023 - 14:20

  Mina kuulsin, et o-tähe märk pidi hoopis oinast tähendama. Hartmanile loomad üldiselt meeldivad.

  Vasta
 • Agent

  10. jaan. 2023 - 14:21

  EKRE paneb oma liikmeid komisjonidesse ikka vastavalt nende väljapaistvale suunitlusele. Mart oli ju korruptsiooni huviline.

  Vasta
  • Loogiline!

   10. jaan. 2023 - 15:45

   Asjatundjaid tulebki ju panna – asjatundmatuid on nagunii kõik kohad täis ehk kohtad igal sammul…

   Vasta
   • Oioi

    10. jaan. 2023 - 17:20

    Midagi nii naljakat pole ammu lugenud.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles