Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KURIOOSNE! Eesti Pangas rutiinset lukkude hooldust teinud lukksepp avas kogemata peaseifi ukse

Lukksepa auto Eesti Panga maja ees ja rõõmsameelne lukksepp panga seifi sees. (foto: lugejafoto internetist)
jagamist

Eile pärastlõunal leidis Eesti Pangas aset kurioosne vahejuhtum, kus Lukuexperdi lukksepp, kes teostas majas ukselukkude rutiinset kontrolli ja hooldust, avas kogemata ka peaseifi ukse.

Panga esindaja sõnul tuli lukksepp majja pärastlõunal kella 14 paiku ja maja haldusjuht palus tal üle vaadata maja lukud ja vajadusel siis neid hooldada.

„Talle anti ka külastaja kaart, et ta saaks ilma saatjata majas lukud üle vaadata. Jätsime ta oma tööd tegema ja kuna taoline hooldus on üsna tavapärane, siis rohkem keegi tema tööl silma peal ei hoidnud,“ märkis panga esindaja.

Mis edasi juhtus, on täielik müstika

Ühel hetkel hakkasid panga turvaruumis kõik kellad ja viled hüüdma, sest keegi oli avanud panga keldris asuva peaseifi.

„Turvameeskond tormas alla keldrisse ja kohale saabusid kohe ka majavälised turvapatrullid – see on tavapärane protseduur. Keldrist avastasime panga peaseifi ukse avatuna ja lukksepa sealsamas,“ kirjeldas panga esindaja.

Uus töötaja lihtsalt ei teadnud

Lukksepp peeti sealsamas avatud uksega seifi juures kinni siis kui mees parajasti seifi ukse hingi õlitas. „Ta oli väga üllatunud keldrisse tormanud turvameeskonnast ja kogu sellest lärmist ja sagimisest, mis teda nüüd järsku ümbritses,“ märkis esindaja.

Pisut kohtlase olemisega lukksepp Eesti Panga peaseifi avatud ukse juures. Mees oli ootamatust tähelepanust meelitatud.

„Meile rääkis ta, et on Lukuexperdis uus töötaja ja see oli tema üks esimesi tööülesandeid uuel kohal. Töölt sai ta kaasa tööde nimekirja, mida majas ära teha vaja oli hoolduse käigus ja seal oli tema sõnul kirjas, et üle tuleks kontrollida kõigi uste lukud ja ka see, kas uksed korralikult liiguvad kinni ja lahti,“ rääkis panga esindaja.

Seif avaneb kerge vaevaga

Nii ongi turvavideodelt näha, kuidas lukksepp ka keldris uksi järjest kontrollib, kuni jõuab peaseifini.

„Videolt on selgelt näha, et mees üritab ust avada aga see on muidugi lukus. Siis võtab ta oma tööriistakastist töövahendid, nokitseb seifi ukse kallal ja mingil hetkel see ka avaneb ning ta asub ukse hingi õlitama,“ kirjeldas videotelt nähtut panga esindaja.

Kuidas avas lukksepp seifi ukse, millel on mitmeid turvameetmeid ja mida on võimalik avada ainult kahe erineva inimese käes oleva võtmega korraga, on siiani müstika.

Panga seifi uks polnudki kõige keerulisem tööülesanne seni

Küsimusele, et kuidas ta selle ukse siis ikkagi avas, vastas lukksepp lühidalt: „Ega mina ei teadnud, et see on panga peaseif – tundus lihtsalt pisut uhkem uks olevat ja kuna mul töökäsus oli kirjas, et pean kõik uksed üle kontrollima, siis sai ka see avatud ja üle kontrollitud,“ selgitas mees ise hiljem.

„Lukk käis jah pisut keerulisemalt lahti kui tavaliselt lukud aga ei midagi erilist –möödunud nädalal käisin avamas Lasnamäel ühe korteri ust ja vot seal läks küll luku avamisele palju energiat kuni avastasime, et uks polnud tegelikult lukus ja me polnud lihtsalt linki proovinud alla vajutada,“ sõnas mees.

Panga esindaja sõnul lukksepp seifist midagi ära ei võtnud ja tõepoolest tegeles ainult ukse ja selle lukkude hooldusega. Nüüd on Eesti Pangal aga peamurdmist küllalt, kuidas oma peaseif teha turvaliseks nii, et keegi kogemata seda enam avada ei saaks.

Kommentaarid (2)

 • Tanel

  16. märts 2019 - 16:45

  Ei tundu eriti naljakad need libauudised,arvestades mis tsirkus niigi ühiskonnas praegu toimub🙄

  Vasta
  • Janno

   22. märts 2019 - 16:30

   Tanel ikka on naljakas! Eriti valimiste ja topingu skandaalide varjus. Sellest luugist toidetakse korruptante 🙂

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles