Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KURIOOSUM: töö tegi ühest Tallinna loomaaia ahvist üleöö inimese

Ahti laupäeval (vasakul) ja Ahti pühapäeva õhtul (paremal).
jagamist

Nii uskumatu kui see ka pole, siis nüüd on see juhtunud – Tallinna loomaaia üks šimpansidest rabas tööd teha sellise hooga, et muutus möödunud nädalavahetusel inimeseks.

Loomaaia töötajad on hämmingus ja esialgu on teistel ahvidel tööriistade ja töö puutumine keelatud.

Loomaaia direktor algatas uurimise

„Lihtsalt kokku asja võttes – oleme šokis,“ kirjeldab Tallinna loomaaias praegu valitsevat olukorda loomaaia direktor Tiit Maran.

„Kui mina reede õhtul töölt koju läksin, siis kõndisin ma mööda ka šimpansite puurist. Ma tõepoolest nägin, kuidas üks neist hoidis käes akutrelli ja mängis sellega. Tol hetkel ei pidanud ma seda millekski,“ meenutab Maran.

„Pühapäeva hommikul sain ma kõne, kus mind teavitati sellest, et üks meie asukatest, šimpans Ahti, on rabanud terve nädalavahetuse tööd teha ja muutunud praktiliselt üleöö inimeseks! Ennekuulmatu! Šokk! Loomulikult algatasin ma kohe sisejuurdluse, et selle asja tuumani jõuda,“ märkis direktor Maran.

Muidu võttis see aega miljoneid aastaid, et ahvist areneks inimene. Kuidas hüppas šimpans Ahti ühe nädalavahetusega evolutsioonist üle? Ainuke õige vastus saab siin olla töö.

Rabas ka paljunäinud töötajaid

„Ma olen siin loomaaias nende aastate jooksul näinud ikka igasuguseid hulle asju aga see ületas nüüd küll kõik piirid,“ kommenteeris Jevgeni, kes loomaaias töötanud üle 35 aasta.

„Aastaid tagasi pidasime kinni grupi antiloope, kes osutusid Leedu autovaraste käsilasteks. Veel aasta tagasi üritas üks leemur põgeneda siit maskeerudeks end selgeltnägija Ilonaks, kaamlid on aastaid ajanud narkoäri – ükski neist asjadest pole olnud nii šokeeriv kui nüüd šimpans Ahti lugu,“ sõnas loomaaia töötaja Jevgeni.

„Ma olen täna liitri palderjani ära joonud ja meie kaslasi eemal peksnud, et natukenegi sellelt juhtumilt oma mõtteid eemale saada,“ kurtis Jevgeni.

Valvekaamerad andsid mõningaid infokilde

Loomaaia direktor Tiit Marani sõnul aitasid neid asja uurimises pisut edasi valvekaamerate salvestised.

Reede õhtul tundus kõigile veel naljakas, et šimpans Ahti arvutit nii targa näoga kasutas. Keegi ei süvenenud, et kas ta seal ka reaalselt tööd tegi. Tuleb välja, et tegi küll.

„Vaatasime üle kõik salvestised, mis meil seal ahvipuuride kandis on. Reedest kuni tänaseni. Seal pole küll palju näha, kuid on üsna selgelt näha, kuidas šimpans Ahti tegelikult terve nädalavahetuse jooksul järjest rohkem inimese moodi muutus. Kõike seda saatis muidugi Ahti korralik töörabamine, mida ta ilmselt oli õppinud loomaaia talitajatelt.

Ahti on sel pildil vasakul. Pilt on tehtud loomaaias pühapäeva hommikul.

„Minu praegune teooria on, et Ahti hakkas alguses lihtsalt talijate tööd jäljendama. Mida rohkem ta seda tegi, seda rohkem inimese poole ta arenes. Aga et ta suutis ainult kolme päeva korraliku töörabamisega inimeseks muutuda – see on muidugi täielik kosmos!“ on loomaaia direktor Maran hämmingus.

Marani sõnul on värske inimese tervis hea ja juba räägib ta ka esimesi sõnu. Esialgu hoitakse uus inimene karantiinis, sest ei teata veel, kas lasta ta kokku šimpansidega või peaks ta nüüd minema kokku inimestega.

SEOTUD LOOD:

ETTEVAATUST! Tallinna loomaaiast põgenes nädalavahetusel ohtlik leemur!

Seksituristist Tallinna loomaaia tiiger Pootsman: kurat, mind toodi siia mingit vanamutti panema!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles