Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kurjategijad kogunevad Stenbocki ees, lootuses helistada koos Helme ja Ratasega oma ohvritele

Veel süüdi mõistmata kriminaalid Stenbocki maja ees ootamas audientsi peaministri ja siseministriga.
jagamist

Sajad veel süüdi mõistmata kurjategijad juba kogunevad Stenbocki maja ette, lootusega helistada koos peaminister Ratase ja siseminister Helmega oma ohvritele. Kõik kohaletulnud on veendunud, et saavad ohvritelt sel viisil kinnituse oma süütuse kohta.

Kogunema hakati juba eile õhtul kui meediast jooksis läbi uudis, et sel viisil on võimalik pääseda oma sooritatud kuriteost.

Osad veetsid öö Stenbocki maja ees

Kohtume Stenbocki maja ees noore mehega, kes palub end kutsuda Mattiaseks. Mattias on 31-aastane saritaskuvaras.

„Teate mis, erinevalt neist teistest siin, olen mina süütu. Kümned inimesed süüdistavad mind taskuvarguses aga ma pole mingi taskuvaras! Mulle meeldib lihtsalt palju Viru väravate juures ringi jalutada!“ hüüatab Mattias meie küsimuse peale.

Mees kougib taskust välja muljetavaldava paki pabereid, mis ta prokuratuurist saanud on. Pabereid lehitsedes jääb silma mitu lehte väidetavate Mattiase varguste ohvrite nimedega.

„Kui ma saan peaministri ja siseministri jutule ja saame kõik need nö ohvrid läbi helistatud, saame minu nime ka lõpuks ometi puhtaks pestud,“ on Mattias enesekindel.

Süütud kriminaalid ootamas vastuvõttu peaministri ja siseministri juurde. (foto: Martin Ahven)

Kurjategijaid saabub aina juurde

Kella 9ks hommikul on Stenbocki maja ees juba muljetavaldav rahvahulk, kes kõik nõuavad kohtumist ministritega.

„Õnneks mul oli taipu siia tulla juba eile õhtul – veetsin öö magamiskotis. Eile õhtul hakkas tänavatel ringi liikuma kuulujutt, et siin saab end kiiresti süüst puhtaks pesta. Olen nüüd järjekorras esimeste hulgas,“ räägib meile autovargustes süüdistatav leedukas Vitautas (45).

„Loomulikult on kõik minu vastu esitatud süüdistused täielik absurd ja väljamõeldis. Ma loodan nüüd, et siseministri kõnega neile autodest ilma jäänud isikutele saab tõde lõpuks paika pandud ja mina vabadusse,“ märgib Vitautas.

„Ma olin Eesti riiki ja selle kohtusüsteemi tegelikult juba lootust kaotamas. Mind on Eestis juba kaks korda autovargustes süüdi mõistetud ja no kurat, kolmandat korda juba ei tule,“ arvas Vitautas.

Telefonide akud on täis laetud

Kõik kohaletulnud, kellega räägime, kinnitavad kui ühest suust, et nemad on süütud.

„Mina pole kellelegi lõuga andnud, raisk. See oli üks veider õhtu Kanuti aias kui kõik jooksid ise mu rusika otsa samal ajal kui mina seal rahulikult õlut püüdsin juua,“ selgitab 23-aastane Joonas, keda süüdistatakse Kanuti aias teiste inimeste peksmises.

„Jäin täna siia hiljaks natuke, ma kardan. Järjekord peaministri jutule on juba päris pikk. Aga ma ei kaota lootust tõele ja armuandmisele – laadisin hommikul isegi oma telefoni täiesti täis, juhuks kui neil peaks oma aku tühjaks saama kõnede ajal,“ sõnas Joonas.

„Loodan, et kõik need minu rusikale otsajooksjad kinnitavad ministritele, et nad olid ise kohmakad ja valisid kohmakaks olemiseks vale aja ja koha,“ lisab Joonas.

Veel pole teada, mis ajahetkest hakkavad peaminister Jüri Ratas ja siseminister Mart Helme kurjategijaid vastu võtma ja nende muresid ära kuulama. Seni jätkavad kurjategijad rahumeelselt oma viimase õlekõrre ootamist.

Hea lugeja! Kui Sinu hingel on mingi patt ja Sind pole veel süüdi mõistetud, siis kas läheksid samuti Stenbocki ette täna, et lunastust saada? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

 

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles