Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Lahendus puidukriisile olemas: RMK hakkab Aafrikast palme Eestisse importima

jagamist

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) on leidnud lahenduse Eesti põletavale toormepuidu probleemile – puitu, täpsemalt siis palmipuid, hakatakse sisse tooma Aafrikast.

„Riik ei saa praegu Eestis ühte puud ka metsas maha võtta ilma, et sellest tõuseks suur kisa meedias ja rahva seas. Kohe hakatakse meid ründama, et tahame kogu metsa Eestis hävitada ja kõik lagedaks raiuda,“ on RMK juhatuse esimees Aigar Kallas eestlaste metsalembuses pettunud.

„No salaja öösel me ka ju metsas neid puid raiuda ei saa ja nii tuli põletavale toormepuidu probleemile mingi lahendus leida. Lukustasime siis oma RMK ajutrustiga terveks nädalavahetuseks end ühte kabinetti ja otsus oli, et enne välja ei tule, kui lahendus on olemas.“

„Olime ära istunud juba kaks ja pool päeva ja ideed läksid järjest idiootsemaks. Näiteks pakuti juba välja, et äkki teeme plastikust puitu ja ehk tööstused seda ei märka. Ühesõnaga täisjura aeti juba seal koosolekul,“ märkis Kallas.

„Kuid ühel hetkel mainis keegi, et läheb jaanuaris reisile ja ta kekkas seal ,et palmide alla puhkama. Korraks oli ruumis täielik vaikus ja siis hakkas peale suur juubeldamine ja rõõmuhõisked. Mind tõsteti tooliga üles 400 korda ja valitses üleüldine võidujoovastus. Olime leidnud ju suurepärase lahenduse Eesti puiduprobleemile – hakkame palme laevadega Aafrikast sisse tooma,“ meenutab Kallas siiani heldimusega koosolekut.

“See on ideaalne lahendus – palmid on seal odavad, neid on tohhuijaa ja kedagi ei koti kui väike Eesti sealt natuke endale ka napsab neid.”

Kuid Kallase sõnul pole see veel kõik  – üks äärmiselt positiivne aspekt on veel. „Ühe ropsuga lahendame ka riigi üha süveneva tööjõu – kui me hakkame palme importima, siis kindlasti ronib neid pagulasi ka sinna koormasse ja miks mitte nad siin Eestis mahalaadimise ajal kinni püüda ja kohe ka riigi heaks odavalt tööle panna,“ sõnab Kallas võidukalt.

RMK esialgse kava kohaselt hakatakse palme Aafrikast Eestisse importima juba tuleva aasta kevadest.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles