Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Läti pakub Eestile koroonakriisis abi: me võime teie saartega ise tegeleda

Läti pakub koroonakriisis vaevlevale Eesti vennaslikku abi.
jagamist

Eile teatas Läti peaminister Krišjānis Kariņš, et Läti võib koroonakriisis Eestit aidata. Täna täpsustas ta oma abi pakkumist ja selgitas, et Läti võiks võtta Eesti saartel koroonakriisi lahendamise enda kontrolli alla.

Peaminister Karinši sõnul olevat tema pakutud lahendus logistiliselt kõige loogilisem.

Kindlasti ajutine lahendus

Eile kutsus Läti peaminister Kariņš valitsuse istungi alguses kohalviibinute poole pöördudes kaaluma Eestile abi pakkumist kroonakriisi lahendamiseks.

„Kui Eesti kõigega hakkama ei saa, võiksime me aidata, näiteks Eesti saartel, mis meile kõige lähemal,“ ütles peaminister.

Läti peaministri sõnul oleks mõistlik ajutiselt ka riigipiiri muuta, et koroonahaigetega toimetamine sujuks ilma bürokraatiata.

„Meil on COVID-19 voodite arv suurem kui patsientide arv ja saaksime Eesti saartelt koroonahaiged mööda veeteed kiiresti haiglatesse tuua ,” ütles Kariņš. „Selleks vajaksime küll Eesti valitsuse luba võtta saared Läti riigi kontrolli alla, et bürokraatiat vähendada, loomulikult ajutiselt,“ kommenteeris Karinš.

„Ja et saared tühjaks ei jääks ning asjad seal ikka majandatud saaks, võiksime meie viia oma terved Läti inimesed ja nipetnäpet veel, näiteks kaitseväe, ajutiselt sinna asemele,“ pakkus Läti peaminister välja ka saarte majanduse jätkamise lahenduse.

„Kõik ikka selleks, et kogu protsess sujuv oleks,“ lisas Läti peaminister Krišjānis Kariņš.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (2)

 • Pille

  10. märts 2021 - 16:18

  Ma olen muidugi natuke mures, et ega nad äkki siis ei hakka uhkustama, et neil on ka mõni saar? Seda küll ei ole vaja! Eriti see kaitseväe koht teeb murelikuks: äkki nad ei tahagi neid saari pärast meile tagasi anda? Mõtle, kui soomlased peavad Saaremaa külastamiseks Lätti sõitma…

  Vasta
  • Siim-Karl

   17. märts 2021 - 17:44

   Lõuks ometi üks silduloov initsiatiiv! Jah, kaardilt vaadates näib see Liivi lahe bassein kuidagi väga loogiliselt haakuvat meie saarte geograafilise asetusega. Meil on tegelikult mitmeid saari ka Põhja-Rannikul ja isegi Peipsi järves.

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles