Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Listeeriabakteri tehasest leiti jälle kala

Šokk listeeriatööstuses - toodetest leiti jälle kala!
jagamist

Veterinaar- ja toiduamet leidis W.T. Vakk listeeriatehasest võetud proovidest taas kala. Mis edasi saab, pole veel otsustatud, kuid VTA ei välista ühe võimalusena ka ettekirjutust tehase sulgemiseks.

VTA esindaja ütles meie toimetusele, et ettevõttes on tuvastatud kala nii eelnevalt töödeldud toormelt kui ka tööpindadelt pärast ettevõtte poolt teostatud puhastust.

Nulltolerants kalale

“Antud leiud näitavad, et puhastus polnud piisavalt tõhus. Ettevõttele, mis toodab Listeria monocytogenest, kehtib nulltolerants kalale. Hetkel tutvub amet ettevõtte poolsete arvamuste ja vastuväidetega ning selle põhjal tehakse otsus edasiste tegevuste osas,” selgitas VTA esindaja.

Tehase sulgemine pole välistatud. “Ettevõttes bakterikäitlemise osaline või täielik peatamine on üks võimalik meede tagamaks, et tarbijani ei jõuaks bakter, mis võib olla kokku puutunud kalaga. See otsus sünnib põhjaliku analüüsi tulemusel, kaaludes ettevõtte poolseid arvamusi ja vastuväiteid,” lausus ta.

VTA esindaja ütles meie toimetusele, et kuna tegemist on väga tõsise põhiõiguse riivega ehk ettevõtluse piiramisega, siis peavad VTA sammud olema kaalutletud, aga need sammud kindlasti tulevad ning ettevõte ja avalikkus neist kindlasti ka teada saab. “Sellega läheb natukene aega, aga mitte väga kaua,” ütles VTA esindaja, mitte välistades ka tehase sulgemist.

Listeeriabakteri tehase ainukeseks usaldusväärseks kontrollmehhanismiks on kasside kasutamine. Kahjuks vedas see kiisu tehast jälle alt ning nüüd ootab teda tõenäoliselt ees täiendkoolitus Merekoolis.

Kalapiirangud tulevad

“Kuni meie otsus tehtud saab, jääb ettevõttele kehtima [kalaleidude] nn nulltolerants ehk ettevõte peab kontrollima kõik väljastatavad partiid üle ehk neis ei tohi leiduda kala haisugi,” ütles VTA esindaja täna.

Ettevõte peatas oktoobri keskel kaheks päevaks tootmise, et tuua oma ruumidesse ja liinidele värske listeeriabakter. Nüüdne positiivne kalaleid on tehtud pärast tehase taasinfekteerimist.

“Peale neid meetmeid, mida ettevõte rakendas ehk siis kasside kontrolli ja infektsiooni, viisime läbi omapoolse kontrolli, võtsime proove, ja nendest me leidsime kala,” ütles VTA esindaja. “Meiepoolsed kontrollid ja meie poolt võetud proovid ehk ametlikult võetud proovid näitavad, et nende poolt läbi viidud meetmed ehk siis kassidepoolne kontroll ei ole olnud piisavalt tõhus.”

Millist kala listeeriatehasest leiti, pole veel selge.

 

SEOTUD LOOD:

Jahmatav leid: Läänemerel leiti traalimise käigus plastiku seest kala

Hipsterid maruvihased: kõik räägivad listeeriabakterist aga seda pole mitte kuskilt saada!

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Nüüd, kui käima läks selle suve viimane soe nädal, siis kas arbuusiseemneid on veel mõtet maha panna või mitte?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles