Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Lukašenko: lasin Ryanairi lennul tulema, sest Urmas Reinsalu mõistis selle hukka

Endine välisminister Urmas Reinsalu lahendas ainsa Facebooki postitusega maailma suure kriisi.
jagamist

Ryanairi lennukil, mille Valgevene võimud täna jõuga Minskisse suunasid, lubati jätkata lendu Leedu suunas, sest Valgevene president Alexander Lukašenko nägi endise välisministri Urmas Reinsalu hukkamõistvat Facebooki postitust.

Lukašenko sõnul olevat tal infot, et lennuki kaaperdamise hukkamõistmist olevat plaaninud veel ka teine Eesti endine välisminister Sven Mikser.

Närvid ei pidanud vastu

“Valgevene rahvas ja tema surematu liider, see olen siis mina, on uhked inimesed,” rõhutav Valgevene president Lukašenko tänasel pressikonverentsil.

“Kui me näeme oma näruseid opositsioonipoliitikuid planeerimas riigipööret, mis võiks tähendada paljude, aga eriti minu jaoks tohutut raha – ja võimukaotust, siis just nii üks õige riik peakski käituma nende närakatega,” märkis ta.

Lukašenko hetk enne ja hetk pärast seda, kui ta sai teada, et Urmas Reinsalu tema teo hukka mõistnud on.

“Ma olin valmis kogu oma rahva ohverdama selle nimel, et seda kaaperdamist jätkata, aga siis sain ma infot, et Eesti endine välisminister Urmas Reinsalu on väga teravalt mõistnud minu teo hukka,” meenutab Valgevene president.

“Ja siis sain ma aru, kui kohutava vea ma olin teinud. Loomulikult lasin ma lennukil kohe jätkata teekonda Vilniusesse, ja et lend libedam oleks, võtsin igaks juhuks mõnedmitmed kõige suurema kehakaaluga reisijad maha.”

Verdtarretamapanev ähvardus Urmas Reinsalu Facebookist.

“Närvid jah ei pidanud vastu lihtsalt,” lisas Lukašenko.

Valgevene president mainis ka pressikonverentsil, et tal olevat informatsiooni, nagu olevat ka teine Eesti endine väliminister Sven Mikser plaaninud teha hukkamõistvat avaldust, aga seda väidet peab rahvusvaheline üldsus juba blufiks.

Lennufirma Ryanair teatas täna hilisõhtul, et edaspidi peavad kõik need, kes Ryanairiga üle Valgevene lendavad, maksma lisatasu selle eest, et nad ei peaks osalema Valgevene poliitmängudes.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!


1 kommentaar

  • Kapten Schults

    24. mai 2021 - 09:52

    Asja mõte on siis tegelikult selles, et kui kõik poliitikud Eestis ja maailmas järjest Valgevene riigi ja Lukashenka hukka mõistavad, siis ütleb ka Murphy seadus, et riik lähebki hukka.
    Aga millal, seda ei teata öelda.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles