Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Maailma kõige usuleigem rahvas tähistab sel nädalavahetusel usklike tähtsaimat püha

Iga õige eestlane koksib sel nädalavahetusel oma mune.
jagamist

Eestlased, keda loetakse maailma üheks usuleigemaks rahvaks, tähistavad sel nädalavahetusel paljude usklike jaoks tähtsaimat püha -ülestõusmispüha ehk lihavõttepüha ehk lihavõtteid ehk paasapüha.

Siiski tundub, et eestlased ei tee seda väljamõeldud showd kaasa päris samadel põhjustel, mida mõtlevad usklikud.

Vaba päev

“Vaba päev ju,” ütleb kommentaariks tallinlane Vello (42) õllest järgmist lonksu võttes, kui küsime temalt, miks tema lihavõtteid tähistab.

“Jeesuse jamadest ja sellest värgist ma midagi ei tea ja ei tahagi teada – vaba päev on vaba päev,” sõnab ta selgituseks.

“Minu poolest võiks Saatana sohipoja autojuhilubade saamist ka tähistada, kui selle eest töölt vaba päeva saaks,” lisab Vello.

Munad meeldivad

“Meie pere liikmed usklikud pole ja kirikus ei käi,” sekundeerib Vellole noor pereema Maarika (14).

“Sellegipoolest tähistame me munadepühi, sest meie lastele see lihtsalt meeldib.”

“Saab mune värvida, saab neid omavahel koksida ja on üleüldse üks lõbus nädalavahetus,” ütleb Maarika.

“Esimest korda kuulen,” ütleb Maarika, kui selgitame talle, mida ülestõusmispühad endast kujutavad ja kelle pühad need on.

Hea usuleige eestlasest lugeja – kuidas tähistad mingi väljamõeldud onkli väljamõeldud surnust ülestõusmist pärast väljamõeldud ristilöömist? Anna aga oma arvamusest julgelt teada loo all kommentaarides!

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (2)

  • Kindel tee võimule

    4. apr. 2021 - 13:46

    Nii nagu vanasti, nii ka tänapäeval peab usku jõudasalt massidesse külvama. Vastasel korral tuleb võimul olijatel ja võimu juurde tagasi ihalejatel pillid kokku pakkida. Meie tabasime selle ära, koondasime igasugu ullikesi enda partei alla loodud usklike ühendusse. Tähtis on, et kuulekas kari toetab meie ambitsioone ilma omapoolse mõtlemiseta igas olukorras. Karja kooshoidmiseks teeme ka ise näo, et usume olematut tegelast. Väga tähtis asja juures on ikka raha, mida neile loopida. Selle võtsime üle keskajast kui kirikute juures visati münte vaese rahva hulka. Meie kamp on igatahes usu-ullikesi toetuse eest tugevalt tänanud, maksumaksja rahakotist saaduga. Tänu sellele seltskonnale on valimistel võit kindlustatud. Nüüd teeme Ida-Viru venelaste kogukonnaga sama. Järgmised katuserahad anname nendele. Lähimas perspektiivis teeme erakonna sees veel geide-ja lesbide ühenduse, kuhu saavad koonduda kõik geid ja lesbid üle riigi.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles