Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Mailis Reps: peame uues valitsuses enda korruptsiooni varjamise tõsisemalt kätte võtma

Korruptsiooni ema Mailis Reps. (foto: Ken Mürk)
jagamist

Täna algasid Reformierakonna ja Keskerakonna vahelised valitsusläbirääkimised. Keskerakonna läbirääkimiste juhi Mailis Repsi sõnul peab Keskerakond peeglisse vaatama ja mõtlema, kuidas tulevikus enda korruptsiooni paremini varjata.

Repsi sõnul oli neil eelmises valitsuses olles korruptsiooniga tegeleda lihtsam, sest EKRE skandaalid tõmbasid pidevalt tähelepanu eemale.

Senine varjamine on olnud lohakas

„Lausa amatöörlik,“ vastas Mailis Reps küsimusele, et milliseks ta hindab Keskerakonna seniseid püüdeid varjata oma korruptiivseid tegusid.

„Lausa nii amatöörlik, et natuke isegi imestan, et kuidas me varem vahele ei jäänud,“ sõnas ta.

„Õnneks oli meil koalitsioonis EKRE, kes iganädalaselt pani püsti mingi skandaali ja tõmbas sellega meie pealt tähelepanu eemale,“ märkis Reps.

„Reformierakonnaga ei pruugi meie hämarad asjad nii hästi enam minna.“

Korruptsiooni tuleb paremini varjama hakata

„Kõigepealt tahan ma tänada Kaja Kallast ja Reformierakonda, et nad vaatamata sellele, et nii mina, partei peasekretär kui ka Keskerakond ise on veel korruptsioonikuritegude uurimise all, otsustasid meiega uue valitsuse luua,“ ütles Reps.

„Samas tähendab valitsuse loomine koos Reformierakonnaga seda, et me peame erakonna sees vaatama tõsiselt peeglisse ning tegema oma senistes korruptiivsetes sammudes olulisi korrektuure,“ ütles Reps.

„Lihtsamalt öeldes tähendab see seda, et peame hakkama senisest oluliselt paremini varjama oma kahtlaseid rahade saamisi,“ märkis Reps.

„Kas see meil ka välja tuleb, näitab juba aeg,“ lisas Mailis Reps. Küsimusele, et kas lihtsam poleks korruptsiooniga mitte tegeleda, vastas Mailis Reps nii:

“See on meil kõigil veres ja seda keegi juba ei muuda!”

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siiaja pane õlg alla!

Kommentaarid (7)

 • Alma

  15. jaan. 2021 - 00:26

  Reffid on alati tahtnud ainuisikuliselt valitsust moodustada ja kriminaalse taustaga erakonnaga on see kõige lootust andvam. Juhul KUI Keskerakond leitakse olevat süüdi, siis vahistatakse kogu erakond ning see võimaldab reffidel teha kaasaegne vähemus valitsus oma erakonnaga…

  Vasta
  • Paul Esimene

   15. jaan. 2021 - 02:08

   Palju Eesti vanglates vabu kohti kokku on? Minu teada on Keskerakonnal üle 10000 liikme… ega ei mahuta ikka ära küll. Järelikult meie kohtud lihtsalt ei saa seda erakonda süüdi mõista.

   Vasta
 • Petja

  15. jaan. 2021 - 10:40

  Kas reps pn ikka norm? Kus psühiaatrid on? Selline kodanik sellisel positsioonil ja räägibavalikult,et tuleb tulevases valitsuses osavamalt korruptsooini varjata ja,et tema isiklikult imestab kuidas ikka nii kaua tal endal õnnestus riigi raha röövida! See ju krim asi! Või? Ja selline jätkab valitsuses.

  Vasta
  • Alma

   15. jaan. 2021 - 15:10

   No muidugi ei ole ta norm, aga mis tal üle jääb?? Kaja ju valis ta uuesti valitsusse (kuigi oli vist vastupidi – kui Kaja oli presidendi juures, juba Mailis pani koalitsiooni kokku, mis veelkord tõestab, et on peast “kuku”) ja ta peab tööle hakkama – kohe! Kõik kes opositsiooni langesid saavad nüüd end ravida postraumaatilisest seisundist…
   Mis siiski pole tõenäoline, sest hirm soomuutmise ees psühhiaatri juures võib ületada vaimse tervenemise soovi…

   Vasta
  • Sirtsu

   15. jaan. 2021 - 18:46

   See minu esimene mõte lugedes. Lugesin veel kaks korda igat lauset, aga…
   Palun siiralt vabandust, proua Reps, otsisin lauset et. He-heee, nali. Aga mida pole seda pole. Täitsa tõsine jutt.
   Ühed klounid läksid, ja teised ei suuda oma repertuaarist kasvõi näiliselt väljuda. Mis te seal Reffite või sotside. Kogu riigikogu on suur tola etendus. Ma olen ikka jubedalt pettunud. Minge kooli uuesti. Midagi jäi puudu

   Vasta
 • Aare Tesaar

  15. jaan. 2021 - 19:13

  loodava valitsusparteide hea külg on see, et reformil on omast käest võtta varjamise ja varjumise meister, lausa kõrgklassi kindral–Laaneots. kui see mees oskas varjata tanke ,asi siis kesikute rahaliigutamisi varjata on…

  Vasta
 • Kapten Schults

  16. jaan. 2021 - 08:44

  Kange naine, kes kuue väikese lapse kõrvalt peab tervet riiki. Paljude arvates oleks tal käkitegu pidada laste kõrvalt isegi kahte, või koguni kolme riiki!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles