Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Mailis Repsi saadikupuutumatus viiakse esialgu Tallinna loomade varjupaika

jagamist

Täna otsustas riigikogu 56 poolthäälega, et riigikogu liikmelt Mailis Repsilt võetakse ära tema saadikupuutumatus. Vähemalt esialgu viiakse saadikupuutumatus loomade varjupaika Paljassaares.

Loomade varjupaiga töötajate sõnul on varjupaik Repsi saadikupuutumatuse tulekuks valmis.

Peavarjuta saadikupuutumatus

Õiguskantsler Ülle Madise tegi täna riigikogu ees ettepaneku Mailis Repsilt ära võtta saadikupuutumatus ja jätkata Repsi suhtes kohtumenetlust.

Samuti taotles õiguskantsler, et riigikogu kiidaks heaks Repsi saadikupuutumatuse kõik kulud, mis seoses tema Tallinna loomade varjupaika paigutamisega kaasnevad.

Mailis Repsi saadikupuutumatuse äravõtmise poolt hääletas 56 saadikut ning pärast hääletust transporditi saadikupuutumatus koheselt ka varjupaika.

Saab oma puuri

“Loomulikult oleme me väga elevil, et meie varjupaika saabub niivõrd kuulus asukas,” ütles meile Tallinna loomade varjupaiga töötaja Tenno Tamm.

“Kõik meie varjupaiga asukad elavad omaette mugavas ja temale sobiva suurusega puuris -erandiks pole ka Repsi nüüdseks endine saadikupuutumatus,” lisas ta.

Mailis Repsi saadikupuutumatuse uus ajutine elukoht Tallinnas Paljassaares.

“Saadikupuutumatus peab nüüd meie hoole all uue elukoha ja rutiiniga esialgu veel pisut harjuma, enne kui saame ta lasta näiteks teiste asukatega kokku.”

Varjupaiga töötaja sõnul läbib Repsi saadikupuutumatus nüüd näiteks täikontrolli ning põhjaliku pesu, misjärel saab värske asukas ka kiibi.

“Meil on ka palve kõigile neile inimestele, kes käivad regulaarselt meie juures peatuvate loomadega jalutamas või neid endale koju kaasa võtmas – vähemalt kuu aega kindlasti ei saa keegi kahjuks Repsi saadikupuutumatusega jalutama minna, rääkimata endale koju koduloomaks võtmisest,” paneb Tamm inimestele südamele.

“Laseme loomakesel kõigepealt eluoluga harjuda ja siis vaatame edasi,” lisas ta.

Kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles