Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Maksu-ja Tolliamet: ka sel aastal saavad mehed tulumaksu varem tagasi kui naised

Elus on kindlad kaks asja - surm ja maksud. Need kassid naudivad veel maksuvaba elu aga see võib juba tulevikus muutuda. (Foto: Maksu- ja Tolliamet)
jagamist

Alates tänasest saab esitada tuludeklaratsiooni e-maksuametis. Enammakstud tulumaksu hakatakse tagastama meestele alates 26. veebruarist, naistele algab tulumaksu tagastamine 19. märtsist. Ka saavad mehed sel aastal rohkem tulumaksu tagasi kui naised.

Statistikaameti andmetel oli Eestis sooline palgalõhe 2018. aastal 21%, st naiste tunnitasu oli ligi viiendiku väiksem kui meestel. Seega oli naiste panus Eesti riigi arengusse väiksem kui meestel.

Sooline võrdõiguslikkus ei puutu asjasse

„Kuna mehed said rohkem palka ja maksid selle võrra ka rohkem makse, on igati õiglane, et mehed saavad oma tulumaksu rohkem ja ka varem kätte. Oleks meeste suhtes ebaõiglane hakata siin rakendama võrdõiguslikkuse printsiipi,“ seisab Maksu-ja Tolliameti tänases avalduses.

„On fakt, et mehed panustavad  riigi arengusse rohkem ja seetõttu peab riik mehi selle eest ka tunnustama,“ väidab MTA.

Naised peavad rohkem pingutama hakkama

Keskmine brutotunnitasu oli ilma ebaregulaarsete preemiate ja lisatasudeta 2017. aasta oktoobrikuu andmetel naistöötajatel 6,26 eurot ning meestöötajatel 7,91 eurot. 2016. aastaga võrreldes suurenes brutotunnitasu nii nais- kui ka meestöötajatel 3,7%.

Mehed pole küll naistest täpsemad maksumaksjad aga nad maksavad rohkem makse. (foto: MTA)

„On näha märke, et palgalõhe on vaikselt-vaikselt vähenemas, kuid fakt on see, et meeste ja naiste palgad päris võrdsed veel pole. Naised peavad lihtsalt rohkem pingutama hakkama kui nad soovivad järgmisel aastal enamamakstud tulumaksu saada tagasi samal ajal ja tingimustel kui mehedki,“ on Maksu- ja Tolliameti kindel seisukoht.

Riik maksab tagasi sadu miljoneid

MTA esialgsetel andmetel saavad eelmisel aastal ettenähtust vähem maksuvaba tulu kasutanud mehed tagasi küsida kokku 141 miljonit eurot. Neid on kokku 519 000 ehk 52% tulusaajatest.

Kokku tagastab MTA tänavu inimestele eeldatavasti ligi 200 miljonit eurot, mis sisaldab nii aasta jooksul vähem kasutatud maksuvaba tulu kui ka üldisi maksusoodustusi, mida saab tulust maha arvata.

Naistel pole isegi mõtet rapsida praegu

Kuigi eilsest õhtust saab tuludeklaratsiooni esitada, siis naistele e-maksuametisse tormamine aga enammakstud raha rutem kätte ei too.

„Nii nagu ikka, kehtib ka sel aastal enammakstud tulumaksu tagastuse puhul printsiip: „Kes mees, see ees!“ seisab Maksu- ja Tolliameti tulude deklareerimise kodulehel.

SEOTUD LOOD: Maksuamet kutsub inimesi üles koputama teiste peale ja õngitseb ümbrikupalga saajaid

Kommentaarid (2)

  • Pets

   15. veebr. 2021 - 13:28

   Kes teisele ütleb, see ise on 🙂

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles