Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Mänguväljakutootja tõi turule uue väljaku, mis aitab lastel juba varakult reaalse eluga kohaneda

Tutikas mänguväljak, mis aitab lastel sekundiga täiskasvanuks saada. Või siis vigastab neid korralikult. Embkumb variant.
jagamist

Laste mänguväljakutootja NoPedo paigaldas sel nädalal Tallinnas oma esimese mänguväljaku, mille eesmärk on harjutada lapsi juba maast madalast peale reaalse eluga ja valmistada nad elus ette halvimaks.

Inspireerivad, arendavad ja ohutud avalikud mängu- ja spordiväljakud – tooted, mis arvestavad erinevate vanuste ja piirkondade vajadustega, on nüüdsest minevik. Tulevik on tume aga hariv.

Lapsi peab varakult harima hakkama

„Meie eesmärk on see, et kui vanemad tulevad oma lapsega meie mänguväljakule mängima, siis ootab neid ees tegeliku elu miniatuurne koopia. Meie mänguväljakud on ühiskonna peegeldus – lapsed saavad siin seintelt lugeda mitteinspireerivad või neid lausa vaimselt laostavaid sõnumeid ja lisaks varitseb neid iga nurga taga mingi oht, mida ka reaalses elus ette tulla võib,“ märkis NoPedo väljakutootja Peeter Saarmas.

Mitteinspireerivad sõnumid aitavad lapsel juba varakult kohaneda sellega, et elus pole kõik nii roosamanna kui hetkel tundub.

„Näiteks laotame üle mänguväljaku liivale laiali veriseid žiletiteri ja narkomaanidelt kogutud süstlaid, mis peaksid aitama lastel õppida, et iga asja, mis sa mänguväljaku liivast leiad, ei tasu suhu toppida,“ selgitas Saarmas.

„Kindlasti saab mänguväljakutel olema palju okastraati ja klaasikilde, kus ennast korralikult vigastada ja nii õppida näiteks oma haavade kohta,“ lubab mees.

Saarmase sõnul ei puudu mänguväljakutelt ka väike kontorinurk, kuhu saab lapse istuma panna arvuti taha. Aeglukk kindlustab selle, et laps peab istuma küürus seal arvuti taga vähemalt 8 tundi, enne kui ta sealt pääseb.

“Mis veel õpetaks paremini last taolisest tulevikutööst eemale hoidma?”

Väljakult ei puudu ka väike puugifarm ja liumägi, mis peaks õpetama lastele selgeks selle elureegli, et alati kui sa kuhugi elus kõrgele ronid, võib sealt kukkumine seda valusam olla.

Ka lapsevanemad vajavad harimist

„Tänapäeva lapsevanemad on pehmod ja lumehelbekesed ja sellised vanemad kasvatavad üles uue põlvkonna lumehelbekesi ja pehmosid. Kas seda me tahamegi või oleks Eestile parem kui kasvaks üles põlvkond, kus täiskasvanuks saadakse juba mänguväljakul?“ küsis mees retooriliselt.

Küsimusele, et kuidas erinevad nende toodetavat mänguväljakud täna juba loomulikul teel sarnasteks muutunud mänguväljakutest, vastas tootja esindaja nii: „Ega suurt ei erinegi – võibolla see erinevus on, et teistel mänguväljakutel võib midagi oluliselt ohtlikku puudu olla aga meie garanteerime, et meie väljakutel on olemas kõik ohuallikad, mis lapsi vigastada võivad,“ kinnitas ta.

Mänguväljakute vahel hakkab regulaarselt sõitma ringi buss, kus päris pedofiil pakub lastele kommi ja üritab nad oma bussi meelitada. See õpetab lastele juba varakult selgeks, et igat onu kena autoga ei tasu alati usaldada.

„Meie mänguväljakute abil päästame me tegelikult järgneva põlvkonna,“ lisas Saarmas.

NoPedo OÜ on 1997.a rajatud Eesti ettevõte, mis enne tegeles peamiselt sõjaväe treeningväljakute rajamisega, kuid nüüd on spetsialiseerunud mängu,- spordi- ja vabaajarajatiste ehitusele üle Eesti.

Ettevõtte eesmärgiks on luua mitteesteetiline, mittefunktsionaalne ja mitteturvaline keskkond vaba aja veetmiseks nii lastele, teismelistele kui ka täiskasvanutele.  Kogu pakutav mänguinventar ei vasta mitte mingitele  kehtivatele avalike mänguväljakute ohutusstandarditele.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles