Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Mardi ja Martini nipinurk ehk 10 soovitust, kuidas meeleavaldust ÕIGESTI korraldada

Martin Helme ja Indrek Tarand situatsioonis, milles leiavad end näiteks paljud värskelt armunud - esimese suudluse eel. (foto: Tairo Lutter)
jagamist

Täna toimus Toompeal EKRE korraldatud meeleavaldus rändeleppe vastu, mis kujunes tavaliseks Eesti pulmaks – keegi sai lõuga; keegi suudles kedagi, keda ta ei oleks pidanud ning paljud olid olid lihtsalt maani täis.

Head lugejad – kui Teil on plaanis korraldada tulevikus meeleavaldus, siis olete sattunud õigesse kohta- toome teieni Mart ja Martin Helme 10 soovitust, kuidas korraldada tõeliselt vägev meeleavaldus, mis ka meelde jääks.

1.Vali välja mingi suur teema, mis ärritab äärmiselt paljusid inimesi. Hinnatõus on näiteks nii igav ja äraleierdatud teema, et seda ärge valige. Tõeline eestlane kannatab ära igasuguse asja, mis tema igapäevaelu rängalt mõjutab ja neelab kõik nurisemata alla. Aga päris kindlasti ei kannata eestlane ära seda kui tema elutuppa pannakse elama 2700 pagulast! Sealt läheb piir.

2.Korralda meeleavaldus esmaspäeva hommikul kui täie mõistuse juures inimesed on tööl või koolis. Nii väldid sa olukorda, kus kogu meeleavaldus võib minna lörri, sest rahva keskmine IQ on liiga kõrge ja nad ei allu liiga kergesti provokatsioonidele. Kohale kutsu parem kahte sorti inimesi – täiesti ärahirmutatud vanainimesed ja siis need, kes pole veel nädalavahetusest kaineks saanud. Ühed karjuvad ja teised peksavad – ideaalne kombo.

3.Tee oma üritusele pikalt ette reklaami ja maini kõikidele kaaspoliitikutele, et taoline üritus on tulemas ja nad on oodatud sinna sõna võtma kui nad tahavad. Kui nad mingil veidral põhjusel kohale tulevad nagu sotsid täna tulid, siis küsi vihaleaetud rahvalt, kas nad tahavad neid rändeleppe maaletoojaid kuulata. Loomulikult rahvas ei taha ja nad saavad veel vihasemaks.

4.Kutsu kohale meedia. Meedia on sulle tänulik, sest esmaspäeva hommikul kell 10 tavaliselt ei ole mitte kui midagi uudistesse üles riputada ja nad tulevad hea meelega filmima üritust, kus on teada, et bensiin on põrandal ja osalistel on käes tõrvikud. Pilti saamine on garanteeritud.

5.Kasuta õige pisut ka suunavat füüsilist jõudu. Kui keegi sinu poliitvastastest saabki kuidagi kätte ürituse peamise mõjutusvahendi ehk mikrofoni, siis näita eeskuju, et on mõistlik talle füüsiliselt kallale minna ja üritada temalt seda mikrofoni jõuga tagasi saada. NB! Kuid ära mitte kunagi mine siin üle piiri – näita, et väike jõu kasutamine on okei ja lase siis sellele hullumise äärel vihasel rahvamassil juba olukord juba suurema jõukasutamisega ära kasutada.

6.Viska õhku rohkelt valeväiteid oma poliitiliste vastaste kohta. Näiteks karju korduvalt mikrofoni, et sots Indrek Tarand on maani täis. Nii ajad sa inimesed veel rohkem vihale ja saad olla kindel, et varsti viimane ka mingisuguse koslepi saab. Ja tavaliselt saabki. Saigi.

7.Prindi erakonna ja toetajate rahadega kõige hullemad plakatid, mis sa suudad välja mõelda. Neid vanureid ja joodikuid ei saa selles osas usaldada –vanurid on koonrid ja joodikud on lihtsalt raha maha joonud. Lisaks on vanematel inimestel ja joodikutel mäluprobleemid ja nad võivad oma plakatid lihtsalt koju hommikul unustada. Tee need ikka ise valmis ja siis jaga enne meeleavaldust nurga taga oma bussist need kõigile kätte ja lase loomad lahti.

8.Pea sütitavaid kõnesid, mis ei ole tegelikult mitte midagi muud kui rahva otsene hirmutamine. Eestlane on üsna tuim rahvas ja vajab seda jalaga lööki tagumiku piirkonda, et end liigutama hakata. Sotsid on massi juba üles ärritanud ehk sinu jaoks üles soojendanud ja nüüd on vaja kala ainult paati veel tõmmata – käige kordamööda laval ja lahmige nii nagu suudate. Mida fantaasiarikkamalt suudad kohutavat tulevikku rahvale maalida, seda parem – rahvas usub selleks hetkeks juba absoluutselt kõike.

9.Mine rahvale alati lähemale oma jutuga ja too neile näiteid, millest tavaline inimene aru saab. Ei ole hea kasutada palju võõrsõnu ega tuua veidraid paralleele, millest keegi midagi aru ei saa. Kuid alati on hea tuua sisse võrdluseks fekaaliteema nagu täna tegi seda väga oskuslikult Mart Helme, kes küsis sotsidelt, et “kui te käite kakal, sotsid, siis mismoodi te junni tagasi tagumikku saate?” Ja edasi tulid veel süüdistused selles, et sotsid on teinud junni keset tuba ja süüdistavad haisus EKREt jne. Taolised võrdlused on lihtsad, löövad ja jäävad inimestele meelde. Mitte ükski muu teema ei saanud nii suurt heakskiitu ja reaktsiooni rahvalt tänasel meeleavaldusel kui kogu see junnide ja kaka teema Helme suust.

10.Naudi tulemust. Pea oma kõned ära ja siis mine sooja tuppa aknalt vihase rahvamassi jauramist edasi vaatama.

Hea lugeja – kas said siit mõne kasuliku nipi, et kuidas edaspidi mõni oma meeleavaldus paremini korraldada?

Kommentaarid (2)

 • €nno Puidet

  28. nov. 2018 - 21:05

  Vabandage väljendust- täielik pask! Paar mõtet mõne punkti all olid mõistlikud. Aga kokkuvõttes- tüüpiline peavoolu /poliit- ja meedia/ paskvill. Ainuke mõte, mis kumama jääb on see, et EKRE on loll, rahvas on loll, EKREet pooldavad madalalaubalised, ca 80 % /ei väida, et number on täpne, kusagilt jemoritest lugesin suuremat %/ eestimaalastest on jobud, kes ei mõista rändeleppe olemust jne. jne. See ei loe, kui meie või välismaa “poliitikateadurid” /jutumärgid pole ironiseerimiseks/ kusagil sõna võtavad ja asju selgitavad. Rahvuslaste vastased neid ei loe ega mõtle oma peaga. Jana Toomil oli paraku õigus. eestlased on ainult ajutine ja kaduv nähtus! küsimus on ainult ajas ja meie poliiteliit teeb kõik , et see aeg oleks võimalikult lühike.

  Vasta
  • muutus

   1. dets. 2018 - 12:54

   Puidet, kui te vaataksite ringi, siis näeksite, et tegemist on satiiriga.Süüdistada naljanurka propagandas, selle peale annab tulla.

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles