Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Mart Helme: ametnikud peaksid eksinud ministrisse suhtuma kui vastsündinud lapsesse

Siseminister ja EKRE esimees leiab, et ametnikud käituvad ministritega viimasel ajal nagu täiskasvanutega, kes võiksid oma eksimustest ise aru saada.
jagamist

Mart Helme ütles tänases riigikogu infotunnis, et ametnik ei peaks seaduse vastu eksinud ministrist teavitama kohe prokuratuuri, vaid alustada võiks pigem rahuliku selgitusega, mida minister täpselt valesti tegi.

Helme sõnul jääks sellisel viisil talitades ära nii mitmedki kriminaaluurimised ja ministrite tagasiastumised.

Alustada tuleks heaga

„Vaadake, ministrid tulevad ametisse ja ega nemad ju ka kõike ei tea, tihti ei tea tegelikult mitte midagi, puhas valge leht“ ütles Helme infotunnis.

„Ei tea kõike seda, mida tohib teha ja mida ei tohi. Ei tea seda, milline tegevus on seadusevastane ja milline mitte. Ei tea seda, kas oma sõpradele tohib teeneid osutada või mitte. Täpselt samamoodi nagu väikesed imikudki,“ kommenteeris ta.

„Kui sinu väike laps kakab põrandale ja määrib enda näo sellega kokku, siis kas sa lähed prokuratuuri kohe? Ei lähe ju, keegi ei lähe. Aga miks siis meie ametnikud kohe sinna jooksevad ja asja enne heaga korda ajada ei proovi?“ on Mart Helme ametnikes pettunud.

Jagas ametnikele näpunäiteid

„Minu soovitus on, et kui minister on saanud hakkama millegi seadusevastasega, siis võiks ametnik temaga maha istuda, sättida ennast ja teda mugavalt istuma, panna võib-olla mängima rahustav taustamuusika ja siis ettevaatlikult ääriveeri teha ministrile võimalikult piltlikult ja ilma ise ärritumata selgeks, mille vastu ta eksinud on,“ sõnas Helme.

„Siin võib vabalt tuua paralleele lastega – kui laps võtab käärid ja suskab need pistikusse, siis istud sa ju temaga samamoodi maha ja selgitad kõigepealt, mitte ei torma tema käsi käeraudu panema,“ märkis minister Helme.

„Laps on ju veel saadud elektrilöögist šokis ja kui sa talle kohe peale lendad, siis läheb ta ju lukku. Samamoodi on ka ministritega – kui ta on mingi suurema sigadusega hakkama saanud ja vahele jääb, siis igaüks ju reageerib erinevalt. Kes hakkab valetama ja eitama, kes hakkab nutma ja hüsteeritsema, inimesed on erinevad.“

Selgitada tuleks nii kaua, kuni minister eksimusest aru saab lõpuks

“Võib juhtuda, et pead selgitama ka ministrile eksimust lausa kümme korda järjest aga no siis selgitadki, lõpuni selgitadki,” sõnas ta.

„Tasub meelde jätta, et ega meie, ministrid, ju ka ei suuda kõiki seadusi pähe õppida ja siis eeskujulikult nende järgi elada, lihtsalt ei suuda, keegi ei suuda,“ selgitas Helme.

„Seega minu soovitus ametnikele on – kui ikka näed, et minister eksib seaduse vastu, ära mine joostes prokuratuuri, vaid proovi enne heaga,“ lisas Helme.

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Matilda Pärituul

    10. dets. 2019 - 21:42

    Hakatuseks võiksid nad hakata siis mähkmeid kandma. Siis ei ole seda pahandust ilmarahvale nii tugevasti lõhnast tunda ega ka pükstest näha. Kui aga minister kasutab riigile kuuluvat pehmet mööblit, siis on soovitav sinna ikka kile alla panna. Samuti võivad nad ennast ja ümbrust paksult püreed täis mäkerdada. Parem on sellisel puhul kasutada heledamaid püreesid, sest mustikapüree plekid jäävad kaugelt näha. Kui minister juba roomama õpib, siis oleks parem kasutada aedikut, sest vastasel juhul võib ta treppidest alla kukutada või uste vahele jääda. Lifti on ministril lubatud kasutada ainult koos täiskasvanuga. Kui ministri teenistusautos on turvapadjad, siis tuleb nende kasutamisel järgida valmistajatehase soovitusi ning ministri turvatool paigaldada nii, et avanevad turvapadjad maimukest ei vigastaks. Kõige kindlam on transportida ministrit suurte ja hea läbivusega ratastega Emmaljunga sõidukis.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles